Bánki Zsuzsa
Gábor Miklós
Rónai Ábrahám
Gábor Miklós
Rónai Ábrahám

A rombadöntött Európa poros orzságútjain egy csapat gyerek bolyong céltalanul. Szülők nélkül, otthon nélkül erkölcsi gátak nélkül, melyek az életben maradásért folyó küzdelmben vesztek el. Az országon áthaladva egy romos kastélyra akadnak, ahol menedékre lelnek egy olyan világ elől… Több

Rendező: Radványi Géza
Ország: Magyarország
Premier: 1948.11.19.

2023.08.27 Ergit

Elveszve valahol Európában...

Gábor Miklós jutalomjátéka,amit tökéletesen le is hoz nekünk.Szomorú,megkapó,drámai képsorok az emberi gyarlóságról,és természetről.Mindenkinek ajánlanám egyszeri megnézésre.

2023.01.18 Piczil Zsolt

Magyarország legdrámaibb háborús filmje

Általános iskolás koromban láttam ezt a filmet, csakúgy mint a Jöjj és lásd! című alkotást. A Valahol Európában (szerintem) az idő próbáját legjobban kiálló magyar háborús filmdráma. Hibátlan rendezés, csodálatos kameramunka, tökéletes gyerek és felnőtt színészi alakításokkal. A Budapesti tavasz jut még eszembe (amúgy jó film), de nyomába sincs ennek a remekműnek. Nem tudom eldönteni, kötelezővé kéne tenni ezeket az alkotásokat az ifjúság számára, vagy éppen hogy megóvni őket a traumától.

2016.02.09 doroffee

Nagyon megható történet, amelynek még a mai ember számára is van mondanivalója, pedig azért más világban élünk már. Sokat mond a másik elfogadásáról, összetartásról, közösségépítésről, művészetről és arról is, hogy a "problémás"" fiatalokat hogy érdemes kezelni.

2015.03.26 Aranyhal

Klasszikus film, ami nem beszél mellé. Megfogó, megindító, érzelmekre ható, keményen bemutatja a valóságot. Szomorú és megható.

A Simon Péter személyét "ihlető" figura Sztehlo Gábor evangélikus lelkész volt, aki a háború végén és után származásra való tekintet nélkül összegyűjtötte az árván maradt, segítségre szoruló gyermekeket, árvaházakat alapított, segített nekik átvészelni ezt az időszakot. Több ezer gyermeket sikerült megmentenie. A film szereplői közül többen maguk is "Sztehlo-gyerekek".Szerző: hegcsa

A várról a külső felvételek a cseszneki várban készültek.Szerző: LionelMessi10

A rendező, Radványi Géza pályájának nem kedvezett a magyar kultúrpolitika. 1948-ban hosszú időre elhagyta az országot.Szerző: KaTuS55

A film hatalmas sikert aratott, ezért a fiatal Bánki Zsuzsa szinésznővel a Paramount szeretett volna egyből leszerződni, ám ő ezt nem fogadta el.Szerző: Bogi87

Az akkor 19 éves Bacsó Péter első filmes munkája ehhez a filmhez kapcsolódik. Asszisztensi munkakört töltött be, feladatai közé tartozott az is, hogy kiírtsa a tetveket a gyerekek hajából.Szerző: Bogi87