Valerian és az ezer bolygó városa

Valerian and the City of a Thousand Planets

A film összbevétele 225 874 228 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 134 937 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 89 062 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 177,2 millió dollár volt, és jelenleg 225,8 millió bevételnél tart világszerte. (2018.01.25.)Szerző: Bob

A bolygó, ahol a pearlök laknak, a Mul, ami koreaiul vizet jelent.Szerző: AngelCass

A sztori fő szála a képregény Ambassador of the Shadow epizódjából merítkezett , továbbá ezt a részt fordították le elsőként angolra.Szerző: AngelCass

A 2017-es dátum nem véletlen, ugyanis ez a Valerien képregény 50. évfordulója.Szerző: AngelCass

A Nagy piacon van egy Korben nevű bár, ami egy utalás Luc Besson másik rendezésére, Az ötödik elemre, mert benne a főhőst Korben Dallasnak hívták.Szerző: AngelCass

Az Egyesült Királyságban és Írországban a Lionsgate forgalmazta a filmet, míg az Egyesült Államokban az STX Entertainment terjesztette.Szerző: AngelCass

A francia adótörvények miatt a Fundamental Filmsnek még 50 millió dollárt kellet befektetnie a filmbe.Szerző: AngelCass

Clive Owent (Arün Filitt parancsnok) 2015. augusztus 19-én már leszerződtették a filmhez.Szerző: AngelCass

2015 május 12-én jelentette be Luc Besson, hogy ő fogja írni és rendezni a filmet.Szerző: AngelCass

Luc Besson már 10 éves kora óta álmodozott arról, hogy megfilmesítse gyermekkora kedvencét, Az ötödik elem rendezésekor kacérkodott a gondolattal, de nem találta a technikát elég fejletnek , hogy megvalósíthassa álmát. Míg Az ötödik elemben 188 különleges effekt volt addig a Valerianban már 2734 effekt látható.Szerző: AngelCass

Luc Besson tinédzser korának nagy kedvencei voltak a Valerian képregények. Sokszor még két óra között is ezeket olvasgatta. Nagyon régóta tervezte, hogy filmet készít belőle, már Az ötödik elem idején elkezdett rajta dolgozni, de a sokféle űrlény ábrázolása miatt nehézkesnek bizonyult a munka, egészen addig, amíg meg nem jelent James Cameron Avatarjából, amelyből végre ihletet meríthetett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez a "Valérian and Laureline" című világszerte népszerű képregény második adaptációja. Az első a 2007-es Űrzavar volt. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2016. január 5-én kezdődtek meg Párizs északi részén, Saint-Denis-ben.Szerző: hp