Vámpír Brooklynban

Vámpír Brooklynban

Vampire in Brooklyn

Maximillian az örökké vérszomjas vámpírok fajtájából való. Száz alakban kísért és vegyül el az emberek között. Rita a New York-i rendőrség nyomozója, aki nem tudja, hogy igen kiváló ősökkel rendelkezik: éppen alkalmas vámpírfeleségnek. Max és balhés segítőtársa, Julius városszerte hajszát indítanak. A rendőrlány társa rájön titkukra és meg akarja akadályozni a vámpírok terveit.

Rendező: Wes Craven
Premier (HU): 1996.06.06.
Eddie Murphy

2024.04.02 Kóborló

Vámpírszerelem Brooklynban

Ha bármely film esetében meglátom azt, hogy a rendezői széket a néhai Wes Craven (1939–2015) töltötte be, akkor akaratlanul is a horror műfajára asszociálok az adott produkcióval kapcsolatosan. Talán pont emiatt éreztem egy kissé szokatlannak a Vámpí... Teljes kritika

2022.03.26 JRD

Még Will Smith is jobb lett volna

Kikapcsnak jó, de Eddie Murphy - bármennyire is eljátszhatott több karaktert a filmben - nem igazán volt jó választás. Még Will Smitht is jobban el tudtam volna képzelni egy vámpír szerepében... és abban a pillanatban egy tök jó sötét humorú filmet kaptunk volna. Murphy meg lehetett volna a nagydumás zombiszolga. De azért nézhető. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Hogy is mondjam.Nekem egy black comedy hatását éreztette.Semmi extra,és semmi új,vagy izgalmas történés sincs a moziban.Eddie Murphy kicsit hiteltelen volt ebben a szerepben.Aki feldobta a produkciót,az Angela Bassett,és ennyi az összes pozitívum.

2019.07.12 Norbert93

Ez a szerep egyáltalán nem illett Eddie Murphy-re, hiteltelennek találom, mint vámpírt. Maga a film egyébként stílusos, de semmiképpen sem egyedi, ahogyan a történet sem túl erős, de mégsem untató és néhol még szórakoztató is. Bár az előbb leírtakkal... Több

Csupán három napot forgattak New Yorkban, a film többi felvételét pedig Los Angelesben vették fel.Szerző: Kóborló

A film forgatását 1994. október 4-én kezdték meg, és 1995. január 14-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A magyar mozikba egy 98 perces változata lett bemutatva, majd 2002-ben, amikor kiadta idehaza a UIP-Dunafilm DVD-n, már egy 102 perces változata került a lemezre.Szerző: Kóborló

Eredetileg a film egyik forgatókönyvírója, Charlie Murphy (1959–2017) is szerepelt volna a filmben, ráadásul az egyik kiemelt karaktert alakította volna, de végül más színészt választottak helyette.Szerző: Kóborló