Some Like It Hot
Van, aki forrón szereti

1929-ben két munkanélküli zenész, Jerry (Jack Lemmon) és Joe (Tony Curtis) elhatározza, hogy felvételizik egy női zenekarba. A nőimitátor szerep annyira jól áll nekik, hogy felvételt nyernek, és elindulnak a többi női taggal Floridába. Egyikük azonban beleszeret az együttes sztárjába (Több

Rendező: Billy Wilder
Premier (HU): 1965.08.05.

2022.11.21 m.kaladze

A Van, aki forrón szereti (1959) a filmtörténelem egyik legjobb vígjátéka. Curtis, Lemmon, Monroe. Úgy tudom, a történet az alábbi német filmből merített: Fanfaren der Liebe (1951), ami pedig vagy a Hölgyek előnyben című magyar filmből (1939), de más... Több

2019.04.05 indingo

Egy könnyed, szórakoztató film nem akármilyen szereplőkkel. Főleg ezért érdemes megnézni, mert a történet elég banális, és persze nem is gondoljuk komolyan, hogy férfiak női ruhába bújva bárkit meg tudjanak téveszteni, de biztos jó eljátszani a gond... Több

Aranyos, bájos kis film az ötvenes évek végéről. M. M. igazi szépség, és persze Lemmon és Curtis adják igazán a film savát-borsát. Érdemes megnézni.

2016.04.10 ArpiHajdu és Réci

Egy időtálló film, amely már több mint 55 éves, de a bájából semmit nem veszített. Nagyszerű színészek, remek rendezés, felejthetetlen zene. Hiába van köztem és a film között egy generációs különbség, remekül szórakoztam mikor megnéztem.

2022.08.30 JRD

Egy igazi cuki vígjáték, melyben mind a három színész imádnivaló (Marilyn Monroe, Jack Lemmon, Tony Curtis). Pedig a film első vetítésén lesújtó kritikát kapott, ám a rendező még ezek ellenére sem volt hajlandó változtatni a filmet. Újabban úgy apos... Több

A film befejező mondata mára klasszikus szállóigévé vált: Senki sem tökéletes! (Pedig ha tudnák, hogy csak a kényszer szülte ezt a mondatot!)Szerző: JRD

A forgatás ideje alatt kiderült, hogy Monroe gyermeket vár. Hogy a férje (Arthur Miller) vagy Tony Curtis volt e a gyermek apja, azt már sosem fogjuk megtudni. Tony Curtis a könyvében sajátjának vallotta a magzatot. Monroe elvetélt.Szerző: JRD

Marilyn Monroe depressziója miatt volt, hogy 83 alkalommal kellett felvenni ugyanazt a jelenetet.Szerző: JRD

Állítólag, - hogy kipróbálják, mennyire nőiesek - a két színész bement egy női mosdóba sminkelni, de senki nem sikoltott fel és senki nem vette észre, hogy nem hölgyek púderezik magukat a tükrök előtt.Szerző: JRD