Blood Diamond
Adepto
Leonardo DiCaprio

Solomont elválasztották a családjától, és gyémántmezőkön dolgoztatták. Egy nap rálel egy drágakőre, ami tudja, hogy a jobb élet reményét jelentheti számár. Amikor Archer, a volt zsoldos megtudja ezt, egy újságírónő közvetítésével a férfi mellé szegődik, abban bízva, hogy ha jó üzletet… Több

Rendező: Edward Zwick
Forgatókönyvíró: Charles Leavitt, C. Gaby Mitchell
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2007.02.01.

2023.08.21 JRD

legújabb vélemény a nap véleménye

Van benne némi kaland

Hogy a film mennyire hiteles, vagy mennyire vette alapul a valóságot, nehéz eldönteni. Bár jómagam úgy gondolom, hogy a film története, emberekre gyakorolt hatása, a gyémántbányászat embertelensége... stb. remekül bemutatja, hogy valószínűleg milyen ... Teljes kritika

2020.08.20 Harper

Dráma Afrikában, izgalmas akciókkal

Két okból figyelemreméltó Edward Zwick 2006-os akció-thrillere A véres gyémánt (melyet én inkább drámának minősítenék): az egyik DiCaprio alakítása, a másik pedig az arra történő figyelemfelhívás, hogy Afrika leginkább elmaradott részeiből emberek élete árán csempésznek gyémántokat Európába. A "véres" kitétel akkor nyer magyarázatot, amikor bepillantást nyerünk Sierra Leone polgárháború sújtotta őserdei világába, ahol a különböző fegyveres erőszakszervezetek és bandák uralják a lakosságot és gyilkolják le büntetlenül mindazokat, akik nem dolgoznak nekik a gyémántok felkutatásában, kitermelésében. Solomon (Djimon Hounsou) talál ugyan egy szokatlanul nagy gyémántot, de csak óriási kockázattal tudja kicsempészni az országból. Ebben segíti őt (nyereséget remélve) Danny Archer (Leonardo DiCaprio) nemzetköz csempész és kalandor, aki még Solomon családjának megmentését is megkísérli az értékes kőért. A Véres gyémánt drámai módon követi végig a két férfi történetét és Danny tragédiáját. A filmben fontos szerepet kap a gyönyörű Jennifer Connelly is, aki itt még nem csonttá fogyva látható. Értékelésem: 70%, ami részletezve így néz ki: alapsztori: 80%, rendezés: 60%, színészet: 70%, látványvilág: 65%.

DiCaprio egyik gyengébbre sikerült filmje,ami nálam sem okozott katarzist a nézése közben.Nézhető,de nem egy megjegyzendő film számomra.Felejtős mozi.

2017.07.24 Deku

Leonardo DiCaprio ahogy máshol se itt se tetszett, nagyon gyenge kategóriás a játéka.Többet vártam volna ettől a filmtől. Nem lett bűn rossz de nem is egy remekmű. Azonban akik szeretik a könnyed hangvételű dolgokat talán bejöhet.

2015.09.13 rbernadett

Számomra ez a film nem szólt olyan nagyot, ami amiatt is lehet, hogy nem érdekelt annyira a téma. Valamiért nem kötött le annyira, mint amennyire szeretett volna. Az alakítások jó, a táj, ahol játszódik tökéletes, de nekem nem, valamiért nem.

A film nagy felháborodást keltett, főként a gyémántkereskedelemben. Több ellen kampány készült, amiben sztárokat kértek meg, hogy viseljenek gyémántokat. Ezenkívül készült egy The Empire in Africa című dokumentumfilm is, melyben a filmben bemutatottakat próbálják megcáfolni. Szerző: harnas1207

A légicsapás jelenetéhez egy orosz légi járművet használtak. (Mil Mi-24 SuperHind Mk IV típusú helikoptert)Szerző: harnas1207

A filmet Fokvárosban, Maputóba és Mozambikba forgatták.Szerző: harnas1207

A film több kronológiai bakit is elkövet. Olyan gépjárművek szerepelnek benne, melyek abban az időben még nem voltak, illetve olyan reklámok és hirdetések is láthatóak, amik csak évek múlva jelentek meg. (A film 1999-ben játszódik)Szerző: harnas1207

Megszállottak viadala
2018