Veszedelmes viszonyok

Veszedelmes viszonyok

Dangerous Liaisons

Stephen Frears filmje sokadik feldolgozása Choderlos de Laclos azonos című regényének, mely a múlt században tiltott olvasmány volt. Őszinte történet férfiak és nők cselszövéseiről, praktikáiról, szövevényes testi és lelki kapcsolataikról. Mindennek középpontjában a XVIII. század Franciaországának fülledt és romlott erotikája áll. Gyönyörű jelmezekben pompázó szereplők, az egzaltált, ugyanakkori rendkívül erotikus John Malkovich, a szépséges Michelle Pfeiffer, a fiatal, vonzó Uma Thurman remekül érzékeltetik e kor hálószobáinak, titkos budoárjainak történéseit. A gazdag és öntelt Merteuil (Glenn Close) fogadást ajánl a nőcsábász Valmontnak (John Malkovich). A feladat: elcsábítani… Több

Forgatókönyvíró: Christopher Hampton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1988.12.11. | Netflix (2022.07.10.)

2023.08.27 Ergit

A két ármányos alak megformálása tökéletes! Mindennek megadták a módját a film készítői! A díszletek, a helyszínek, a kosztümök! A színészek játékáról nem is beszélve! Örök klasszikus!

2021.12.22 Ildikó Bacskai

Veszedelmes viszonyok (1988)

Parádés jelmezek, színész gárda és rendezés, a történet ismerős lesz szinte mindenkinek. Szórakoztató film.

2015.05.04 Milanman

A kosztümös filmek egyik királynője, csábításról, átverésről, az ember legbelsőbb ösztöneinek felszínre töréséről mesélő filmtörténeti gyöngyszem. Hibátlan színészek, metszően pontos rendezés.

2022.04.12 JRD

A legjobb...

Rengeteg feldolgozást megélt maga a történet, de szerintem ez a legjobb. A látvány, a színészi játék mind önmagáért beszélnek! Színészlegendák és kezdő színészek kavalkádja. Többször nézős, látványos, pörgős és romantikus. Mindenképp érdemes megnézni! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2016.02.12 doroffee

Egy igazi "romlott" kosztümös film, ahol megtudjuk, mi minden történik vagy történt a vicomte-ok és bárónők világában, ha unatkoznak. Nagyon izgalmas, érdekes film volt csábításról, hazugságról, ególegyezgetésről, ártatlanok ilyen vagy olyan megrontásáról, és minden egyébről.

Hét Oscar-jelölést kapott, melyből el is vitte a legjobb forgatókönyvnek, látványtervnek, jelmeztervnek járó szobrocskákat.Szerző: JRD

Mildred Natwick utolsó filmje. Szerző: rbernadett

Sarah Jessica Parkernek felajánlották Cécile szerepét, de visszautasította azt. Szerző: rbernadett

A fiatal Drew Barrymoret kipróbálták és nagyon közel járt hozzá, hogy megkapja Cécile szerepét.Szerző: rbernadett