Veterán

Veterán

Beterang

Egy nyomozó egy sikeres kábítószer szindikátust vezető fiatal férfi után ered, és eltökélt célja, hogy lekapcsolja a bűnözőt. Ehhez azonban minden erejére szüksége lesz, ugyanis egyedül kell szembenéznie az alvilággal.

(hp)

Rendező: Seungwan Ryoo
Forgatókönyvíró: Seon-gyeong Gu, Seungwan Ryoo
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2015.08.05.

2018.09.26 hsanya182

A történet lényege a könyörtelen, embertelen és gazdag, mindent megtehető főnök ellenszenvére épül, akit megpróbálnak törvényes eszközökkel lecsukni. Sokszor ötvözi a humort és a bunyókat, de mindez mellett a történet nem erre épül, így megjelenik a ... Több

2017.11.19 ruman666

Értem, hogy főként a szórakoztatáson van a hangsúly, de ettől még meg lehetett volna írni sokkal jobban ezt a forgatókönyvet. Az alapvető problémám mégis a sok helyütt a kamerakezelésből adódik, egy kicsit nehezen nézhető. Nem túl jó felvételek.

2017.10.07 Lamboh

Nagyon jó akciófilm, remek színészekkel. Végig izgalmas, így leköti az ember figyelmét. Maga a sztori annyira nem volt nagy szám, de az akció jelenetek és a hangulat bőven elvitte a hátán az egész filmet.

2017.03.26 Rajkó

Igazán pörgős a film, tele bunyóval és más akciójelenetekkel. Szóval, szinte mindent megkap az ember, ami ettől a műfajtól elvárható lenne, mi több humoros és sziporkázó párbeszédekkel operál.

2016-ban vetítette a Korea Filmfesztivál. (2016.koreaifilm.hu)Szerző: Teemeah

13,4 millió néző váltott rá jegyet Koreában, amivel 2020 januárral bezárólag Dél-Korea ötödik legnézettebb mozifilmjének számít. (www.kobis.or.kr)Szerző: Teemeah

(2017. 04. 25.)
Veteran (Beterang)
A westerni alapkonfliktus – amikor egy apró elvi kérdés végül óriási, véráztatta eseménnyé fejlődik –, a remekül megjelenített karakterek és a humor váratlanul felcsapó lángjai őrületesen szórakoztató darabbá teszik a Veterant. 8/10 Több