Laia Costa

Juliát három barátságos férfi meggyőzi arról, hogy csatlakozzon hozzájuk estére. A vad bulizás az események olyan láncolatát indítja be, mely bankrabláshoz vezet.

(hp)

Ország: Németország
Premier (HU): 2015.10.08.

2018.12.23 bbozsi

Intenzív élmény, a főszereplőnő karaktere nagyon szerethető, vannak emlékezetes képek, és mély benyomást hagyó hangulat. Ad egy új olvasatot a világhoz, mindenképp érdemes megnézni.

2016.05.31 Bogi87

Metálzene és drámafilm kedvelőknek különösen ajánlom a filmet, nekem nagyon tetszett.

2016.01.25 Ragemarci

Victoria karaktere rendkívül okosan lett megírva, magány, csalódás, suicid hajlam, ámde a 21. században már a proli gyerekek sem ennyire kretének, még talán Berlinben sem. A bulizós rész a balhé után és, hogy ott felejtik a kocsiban a gyereket az már sok volt és nem ez volt az összes bukfence a filmnek.

2016.10.01 krajcsie

Egy igen intenzív moziélményt kínált számomra a film, sokáig emlékezni fogok rá. A film akciódús jelenetekben gazdag, a szereplők szerethetőek, könnyű velük azonosulni, a befejezés igen könnyfacsaró.

2016.07.06 online91

Nagyon tetszett. A karakterek olyan természetesen játszanak, mintha én is velük együtt élném meg ezt az éjszakát. Semmi 3D hatás nem tudott beszívni ennyire a filmbe, mint ők. Végig velük voltam, semmi nem tudta elvonni a figyelmem.

A filmben elhangzó párbeszédek nagy része improvizáció volt.Szerző: mamiéstöti2

A film forgatókönyve összesen 12 oldalas volt.Szerző: mamiéstöti2

A bankrablás után, mikor menekülnek, Costa véletlenül rossz irányba fordult a forgatáson és egyenesen a stáb felé hajtott. Ekkor mindenki kiabálni kezdett neki, de szerencsére a felvételeken nem látszódtak a stábtagok, akik mellett elhaladtak az autóval, a kiabálásokat meg utómunkában kivágták, így nem kellett újraforgatni. Szerző: Bogi87

A filmet teljes egészében vágás nélkül vették fel.Szerző: hp

(2015. 10. 19.)
Izgalmas berlini film a Berlináléról
Sebastian Schipper ambiciózus rendező, aki gondolt egy merészet, és rendezett egy vágásokat nélkülöző, kézi kamerás filmet, ami technikailag elképesztő kihívás. Az eredmény egy igazán élvezhető, különleges hangulatú alkotás lett. Több

(2015. 10. 08.)
Hogyan tud az életed fenekestül felfordulni 140 perc alatt?
A Victoria egy különleges bűvészmutatvány, s bár minden varázslatnak megvan az a veszélye, hogy a trükköt megismervén az egész produkció egy olcsó bazári mulatságnak tűnjön, itt szerencsére a trükk a filmélmény szerves részévé válik. Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 10. 13.)
Egysnittes játékfilmet forgatni akkor is bravúr, ha a rendező stikában rejtett vágásokkal oldja meg az egysnittesség látszatát, de ha ezt egy rendező mindenféle trükkök nélkül, frankón élesben tudja megvalósítani, azelőtt kénytelen vagyok meghajolni akkor is, ha a filmje több más téren azért hagy némi kívánnivalót maga után.... Több

(2015. 09. 13.)
Történetileg a Victoria messze nem tud felnőni a külsőségeihez: az erőszakkal törvényen kívülre szorított kisemberek szokásos toposzaiba csak mérsékelten képes saját vonásokat csempészni, még az egyedi megközelítéssel is. Több

(2015. 09. 26.)
Nem győzöm kiemelni, hogy minden kis apró hibája ellenére ez egy zseniális alkotás, mert képes magába szippantania a nézőt, amire azért manapság (sajnos) ritkán van példa. Több