Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Viktória királynő és Abdul

(Victoria and Abdul)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Az Oscar-díjas Judy Dench új filmje különleges igaz történet egy szokatlan barátságról Viktória királynő jelentős uralkodásának kései éveiből.
Abdul Karim, a fiatal tisztviselő Indiából Angliába utazik, hogy részt vegyen a királynő Arany Jubileumán, és meglepve tapasztalja, hogy maga a királynő veszi pártfogásába.
Amikor a királynő elkezdi firtatni régóta birtokolt posztjának korlátait, váratlan és elkötelezett szövetség jön létre közte és a férfi közt, és olyan lojálisak egymáshoz, hogy az udvartartás és a belső körök megpróbálják szétzúzni ezt a viszonyt. Ahogy a barátság mélyül, a királynő új szemmel kezdi látni a világot, és boldogan nyeri vissza emberi mivoltát. (Forgalmazza: UIP-Duna Film)

(ps)

Vuk
2017. 09. 19. 20:37

Dench egészen magával ragadó alakítást mutatott, de az Abdult alakító Fazalból nekem valami hiányzott, nem érzem, hogy sikerült volna élettel megtölteni a karaktert. A film mindenesetre tetszett, ezt nem fogom elvitatni tőle, de az is igaz, hogy nagyobb élményre számítottam.

2017. 09. 17. 11:33

Egyet kell értenem, ez a film egy üres szépség, amit elfelejtettek kellő tartalommal feltölteni. Judi Dench mindenesetre tökéletes, úgyhogy ő önmagában elegendő indok arra, hogy megvedd a mozijegyet. Összességében tetszett, de nem sokáig marad majd meg az emlékezetemben.

2017. 09. 15. 21:03

Kellemes élmény volt, szívhezszóló film remek alakításokkal és bájos humorral, és a mondanivaló is átjött. Judi Dench nagy kedvencem, kevesebbre nem is számítottam.

Adeel Akhtar
Judi Dench

Ez Tim Pigott-Smith utolsó filmje.

Judi Dench az 1997-es Botrány a birodalomban című filmben is Viktória királynét alakította.

A film forgatása 2016. szeptember 15-én kezdődött meg az Egyesült Királyságban az Osborne-házban.

Filmsomnia.hu - Viktória királynő és Abdul
Minden hibája ellenére csak ajánlani tudom a filmet mindazoknak, akik egy könnyed szórakozásban szeretnének részt venni, miközben betekintést nyerhetnek egy fontos barátság mindennapjaiba, amely elsőként próbálta meg közelebb hozni a keletet a nyugathoz. 65/100