Viktória királynő és Abdul

Victoria & Abdul
Vuk
Adeel Akhtar
Eddie Izzard

Az Oscar-díjas Judy Dench új filmje különleges igaz történet egy szokatlan barátságról Viktória királynő jelentős uralkodásának kései éveiből.
Abdul Karim, a fiatal tisztviselő Indiából Angliába utazik, hogy részt vegyen a királynő Arany Jubileumán, és meglepve tapasztalja, hogy maga a… Több

Rendező: Stephen Frears
Forgatókönyvíró: Lee Hall, Shrabani Basu
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.09.21.

2022.03.24 Ildikó Bacskai

Viktória királynő és Abdul (2017)

Nagyon kedves, szívmelengető film, gyönyörű látványvilága miatt élmény nézni. A történet meglepő, az uralkodónő emberi arcát hangsúlyozza ki, a film pszichológiai szempontból is izgalmas, mert részletes bemutatásra kerül a visszataszító hízelgés, az érdekek, az irigység, a magányosság és a lélek sóvárgása az újdonságra és változatosságra. Judi Dench zseniális. Azért értékelem átlagosra, mert érdekes és szépen megalkotott film, igazán mély nyomot nem hagyott bennem, de erre az egy megtekintésre igazán remek filmcsemege.

2018.08.04 indingo

Az igaz történet mivoltja teszi érdekessé. Én helyenként untam, meg Viktoria királynőt is érdekesen állítja. Folyton zabált?

2018.08.09 MP170506

Nem egy esemény dús film, mégis végig le tudta kötni a figyelmem. A színészek alakítása kiváló. Nézhető, érdekes és tanulságos film. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

2019.03.27 Timcsi

Remek film. Imádtam a hangulatát, a története is változatos volt és az alakításokat is csak dícsérni lehet.

2018.03.17 Queenakasha

A színészi játék, ahogy várható nagyon jó volt. A történet érdekes és kedves, bár nyilván a lázadás inkább bosszantó.szívesen néztem volna még egy darabig.

A film összbevétele 22 245 070 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 439 925 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 337 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

John Madden, aki a Botrány a birodalom című filmben rendezte Judi Dench-et, írt egy levelet a színésznőnek, amelyben gratulál ahhoz, hogy újra Viktória szerepébe bújik.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Beeban Kidron, a film producere efy újságcikkben olvasott a regényről és rögtön felkeltette az érdeklődését.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Shrabani Basu írónő 2001-ben a curry történetéhez gyűjtött anyagot, ezért ellátogatott Viktória Wright-szigeti rezidenciájára. Itt fedezett fel több mellszobrot, amelyek egy indiai férfit ábrázoltak. Érdekelte, hogy ki a ez a férfi, így elkezdett kutatni utána. Így született meg a film alapjául szolgáló regény.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez Tim Pigott-Smith utolsó filmje. Szerző: hp

(2017. 09. 16.)
Minden hibája ellenére csak ajánlani tudom a filmet mindazoknak, akik egy könnyed szórakozásban szeretnének részt venni, miközben betekintést nyerhetnek egy fontos barátság mindennapjaiba, amely elsőként próbálta meg közelebb hozni a keletet a nyugathoz. 65/100 Több

(2017. 09. 25.)
Olyan ez a film, mint egy zenedoboz. Jó érzés elmerengeni a halk, csilingelő zenére forgó ártalmatlan és egyszerű szórakozást kínáló balerinán, ha pedig lejár, egy kicsit elszomorodunk. 70/100 Több

(2017. 09. 25.)
A műfajt nem kifejezetten kedvelőknek is ajánlott beülni rá, hiszen Dench alakítását látni kell, a mű mondanivalója pedig mindannyiunk számára fontos, megfontolandó üzenet. 8/10 Több