Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
JRD

Percy Jackson (Logan Lerman) ránézésre csak egy átlagos tizenkét éves kisfiú, valójában azonban nagyon is különleges. Percy anyját egy furcsa idegen rábeszéli, hogy küldje el fiát egy különleges nyári táborba. A tábor cseppet sem olyan, mint azt várnánk. Percynek itt kell szembesülnie azzal,… Több

Forgatókönyvíró: Craig Titley
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2010.02.18. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.06.23 JRD

3,5*

Rick Riordan sorozatának első kötete, a Villámtolvaj adta az ötletet a filmhez. A könyv népszerű az Államokban, hozzánk annyira nem ért el az elmúlt jó pár év alatt, noha magyar nyelven a sorozat több kötete is megjelent. A film egyébként szórakoztató és látványos. És ennyiben ki is merül az egész. A történet vonalát a görög mitológia adja. Ám hiába szerepelnek benne olyan színészlegendák, mint Uma Thurman, Pierce Brosnan vagy Sean Bean, ez a filmen azért nem segített. Ám ettől még nem mondhatom azt, hogy nem érdemes megnézni. Mert érdemes. Hiszen kikapcsol, szórakoztat. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2015.05.20 hsanya182

Egy átlagos fantasy-film fiataloknak, kamaszoknak, gyerekeknek. Cselekménydús, engem még 28 évesen is lekötött. :) Persze a fiatal generációnak készült film, szerintem tökéletes, tanulságos és izgalmas, ajánlani való film.

2019.04.23 Ms. Akárki

Tipikus gyerekeknek szóló fantasy , de az író, Rick Riordan cselesen azért görög történelmet is tanít a könyvben, könyvekben, így ezáltal a filmben is. Nagyon érdekes fantáziavilágot alkotott meg. Poseidon volt a kedvencem és Annabeth. Izgalmas és újszerű tinifilm.

2019.04.28 Norbert93

Tipikus látványfilm tiniknek, ami régen ifjúsági film volt, az most nagyjából ezt a vonalat követi. Igaz, ami igaz, nem egy rossz film, még élvezhető is, de teljesen logikátlan és sokszor következetlen.

2016.11.27 TribeBubu

Chris Columbus bámulatosan szép CGI jeleneteket dirigált össze. Viszont a többi jelenet méltatlan hozzá. Meg úgy az egész történet is. Szinte mindegyik korábbi filmje mutatósabb. Műfajon belül a Harry Potter első két részét rendezte még Columbus, ez ... Több

Kronoszt a mítosz szerint Zeusz egyedül győzte le. Fivérei nem segítettek neki, hiszen Kronosz megette őket. És nem vágta darabokra, hanem a Boldogok szigetére száműzte.Szerző: Lipót Testvér

Logan Lerman a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film Rick Riordan azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Chiron egyszer erélyesen rászól Dylanre és Parisra. Minden bizonnyal nem véletlen, hogy így hívják a Chiront játszó Pierce Brosnan gyermekeit is. Szerző: ps