Vörös szikla

Vörös szikla

Chi bi

A harmadik század elején a gyengekezű Han császárt meggyőzi az agyafúrt tanácsosa, Cao Cao, hogy az egyetlen módja Kína egyesítésének, ha hadat üzennek a nyugati Xu és a keleti Wu királyságnak. Cao Cao vezetésével hatalmas sereg indul Wu meghódítására. Wu uralkodója, Sun Quan szövetségre lép a rivális hadúrral, Liu Beivel, hogy együtt vegyék fel a harcot az ellenséggel. A kezdeti összecsapásokat követően a Wu sereg vezére, Zhou Yu rájön az ellenség gyenge pontjára. Egyetlen esélye, hogy a tengeren kényszeríti őket harcra. A döntő ütközetre a Vörös Sziklánál kerül sor.

Rendező: John Woo
Író: Guanzhong Luo
Forgatókönyvíró: John Woo, Khan Chan, Cheng Kuo, Heyu Sheng
Ország: Japán, Hongkong, Kína, Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2010.08.05.

2023.08.26 Ergit

Egy igazi kínai film. Megismerhetjük a kínai kultúra, a harcművészet, a hiedelem egy részét. Nagyon látványos, izgalmas, mozgalmas film!!! Még a szerelmi szál is érdekes, nem szoktunk hozzá, hogy így vigyék filmre, pedig nagyon szép!

2018.07.23 Megamovie

Eléggé látványos történelmi akciófilm kifejezetten jól esett.Változatos akciók, jó színészi játék és hitelesen ábrázolja kínai kultúrát. Az egyetlen bajom vele a szerelmi szál, amit kissé erőltettetnek éreztem, de látványvilága és a zenéje miatt ez nem zavart annyira.