qwer

A kis róka születésétől fogva életrevaló kölyök volt, ezért - nagyapja után - Ő is a VUK nevet kapta: Vadászom Utamból Kotrodj! Rá is szolgál nevére a későbbiekben. Családját az ember kiirtja, így egyedül kénytelen vándorolni egészen addig, míg Karak - a nagybátyja -… Több

Forgatókönyvíró: Dargay Attila, Imre István, Tarbay Ede
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.06.22.

2023.04.30 drg0602

Zseniális alkotás!

Kedvenc magyar animációs mesém, amely időtálló alkotás! Eszméletlenül jó történet, vicces jelenetekkel teli, aranyos kis animációs mesefilm. Gyermek voltam amikor elsőre láttam, akkor nagyon tetszett, most a mai nap sikerült megnéznem újból, véleményem semmit nem változott, aranyos, olykor vicces jelenetekben bővelkedő alkotásnak tartóm. Többször nézős mesefilm, amely máig napig elbűvöl. Értékelés: 10/10

2020.11.19 qwer

Fekete István természetszeretetéből fakadóan különös érzékenységgel írt az erdők, mezők lakóiról; a rókacsaládról szóló regénye önmagában is egy remekmű, de talán nem túlzás kijelenteni, hogy Dargay Attila animációs filmje nélkül kevesen, vagy legalá... Több

A sima bőrű nem kegyelmez senkinek? Tényleg? Persze csak akkor, ha a kis Vuk nem járna állandóan túl az eszén és hű kutyáién. Gyönyörű történet szépen megrajzolva, zseniális szinkronhangokkal megspékelve. Klasszikus.

2015.01.23 mamiéstöti2

Fürge róka lábak, surranó kis árnyak.... ki ne emlékezne a dalra, mely címadója volt ennek az ízig-vérig magyar mesének. Egy róka élete nem mindennapi kalandokkal fűszerezve. Kedves mese.

2018.01.06 Shelby07

Úgy gondolom a Vuk egy kötelezően megnézendő mese, gyerekkorunk meghatározó mesefilmje. Mindenkinek ajánlani tudom!

A mesének létezik angol nyelvű változata is, ahol a kis Vuk neve Vic.Szerző: Shelby07

Egy angol nyelvű kiadása is létezik a rajzfilmnek.Szerző: Archívum

A narrátor szerepét Bitskey Tibor töltötte be. Szerző: Bogi87

Folytatása, a Kis Vuk 2008-ban készült el.Szerző: Bogi87

A Macskafogó mellett a legismertebb és legnépszerűbb magyar rajzfilm. Szerző: Bogi87

(2015. 05. 04.)
Mert Dargay Attila rajzfilmje nagyon szerethető, vicces, és megunhatatlan! Több