Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vuk

(Vuk)
Vuk

Tartalom

A kis róka születésétől fogva életrevaló kölyök volt, ezért - nagyapja után - Ő is a VUK nevet kapta: Vadászom Utamból Kotrodj! Rá is szolgál nevére a későbbiekben. Családját az ember kiirtja, így egyedül kénytelen vándorolni egészen addig, míg Karak - a nagybátyja - be nem fogadja. Mikor felcseperedik elindul megkeresni szülei gyilkosát. (britex)

2016. 08. 29. 20:47

Nagyon szeretem a régi magyar rajzfilmeket is és a Vukot is. Szerintem minden magyar gyerek annó látta már ezt a rajzfilmet. Igazi kultuszfilmünkké vált a Vuk. A zenéje szinte beleégett az agyamba annyit néztük a családommal gyerekként. Jó emlék. Ajánlom.

2016. 08. 11. 21:45

sokk szép emlékem fűződik ehhez a meséhez. A szüleim a mai napig emlegetik hogy kétévesen minden nap meg néztem kazettán. Azóta is szeretem tanulságos kis mese és a rajzok is nagyin szépek.

2016. 08. 02. 21:58

Fekete István csodálatosat alkotott, és Dargay Attila úgyszintén. A Vukot még ma is! "kötelező" meseként kéne a gyerekekkel megnézetni, hihetelen mennyi mindent lehet tanulni belőle. Egy örök klasszikus!

Vadászom, Utamból, Kotródj! Ugye ismerősen hangzik, pláne ha az első betűket is jobban megfigyeljük, a Vuk szó jön ki belőle.

(Laca92)

Több délszláv nyelvben a Vuk jelentése farkas.

(Laca92)

1972-ben először képregény formájában tűnt fel.

Smoking Barrels: Vuk
Mert Dargay Attila rajzfilmje nagyon szerethető, vicces, és megunhatatlan!