Vuk

Vuk

2023.04.30 drg0602

Zseniális alkotás!

Kedvenc magyar animációs mesém, amely időtálló alkotás! Eszméletlenül jó történet, vicces jelenetekkel teli, aranyos kis animációs mesefilm. Gyermek voltam amikor elsőre láttam, akkor nagyon tetszett, most a mai nap sikerült megnéznem újból, véleményem semmit nem változott, aranyos, olykor vicces jelenetekben bővelkedő alkotásnak tartóm. Többször nézős mesefilm, amely máig napig elbűvöl. Értékelés: 10/10

2020.11.19 qwer

Fekete István természetszeretetéből fakadóan különös érzékenységgel írt az erdők, mezők lakóiról; a rókacsaládról szóló regénye önmagában is egy remekmű, de talán nem túlzás kijelenteni, hogy Dargay Attila animációs filmje nélkül kevesen, vagy legalá... Több

A sima bőrű nem kegyelmez senkinek? Tényleg? Persze csak akkor, ha a kis Vuk nem járna állandóan túl az eszén és hű kutyáién. Gyönyörű történet szépen megrajzolva, zseniális szinkronhangokkal megspékelve. Klasszikus.

2015.01.23 mamiéstöti2

Fürge róka lábak, surranó kis árnyak.... ki ne emlékezne a dalra, mely címadója volt ennek az ízig-vérig magyar mesének. Egy róka élete nem mindennapi kalandokkal fűszerezve. Kedves mese.

2018.01.06 Shelby07

Úgy gondolom a Vuk egy kötelezően megnézendő mese, gyerekkorunk meghatározó mesefilmje. Mindenkinek ajánlani tudom!

2015.02.06 Yosihiro

Ezt nem lehet kihagyni. A Magyar animáció ékköve ! A történet is sikersztori de így animációban lenyűgöző. Minden kis lurkónak ezt a mesét látni kell. Talán moziban ezt a rajzfilmet láttam legelsőnek huu de rég volt :) Ettől függetlenül szívesen nézem újra és újra mert megunhatatlan egy klasszikus számomra.

2017.03.06 Laca//Ho/rr/oR//

Imádom!!! Egyszerűen annyira aranyos , szívmelengető mese nem csak gyerekeknek, de a felnőtteknek is szóló kis rajzfilm, amit bármikor szívesen megnézek.

2019.05.21 indingo

Szép és tartalmas mese és ráadásul még magyar is. A szinkron hangok nagyon jól eltaláltak. Van mondanivalója és a látványa is megkapó.

2017.07.07 Deku

Szinte nincs olyan aki ne látta volna ezt a mesét és izgulta volna végig a kis Vuk kalandjait a simabőrű ellen. Humoros és egyben szomorú kis történet is. Nagyon szerettem.

2019.11.29 Timon

Gyerekkorom óta imádom,még könyvben is olvastam.A vidám és szomorú részek máig rendkívüliek,ez egy igazi magyar klasszikus. 10/10

2019.05.05 Ms. Akárki

Az egyik legjobb és talán legismertebb magyar mese a Vuk. az elején rendkívül szomorú de utána egyre vidámabb és érzelmesebb lesz a történet ahogy a nagybácsi a felneveli vukkot. A kisróka botlásait rendkívül vicces kívülállóként végignézni és felnőt... Több

2016.05.28 Orosz István

Egy nagyszerű, és sikeres magyar rajzfilm. Amelyik bármilyen amerikai siker rajzfilmmel vetélkedhetne. A fürge róka lába nálunk olyan mint az amerikaiknak a riszálom úgyis úgyis! :D Bár ez a jó mese Fekete István zsenialitása nélkül persze nem is jöhetett volna létre! :)

2022.03.28 harnas1207

Fekete István művei mai szemmel már nagyon furcsák, de én kalapot emelek előttük. Bár az idősebb korosztálynak szóló regényeit jobban szerettem, ez a mese is teljesen megérdemli az 5 csillagot. Könyveiben olyan közeget mutat be, amit a mai gyerekek n... Több

2018.06.13 GedyPapa

"Buta vagyok Karak? Nem vagy buta kicsi Vuk, csak még keveset tudsz!" A kedvenc mondatom a meséből, de ezen kívül is vannak olyan részek, amiket bárki bármikor fel tud idézni annyira bevésődött ez a kult mesefilm. Nagyon remélem, hogy a ma gyermeke i... Több