Az Ő nevében

Az Ő nevében

W imię...

Adam atya átvesz egy Isten háta mögötti egyházközösséget és rögtön közösségi házat hoz létre a hányatott sorsú fiúknak. A helyiek hamar befogadják maguk közé, azonban senki nem tudja, hogy Adam atya titkot rejteget. Amikor megismer egy csöndes fiatalembert, Adam atyának szembe kell néznie egy… Több

2019.03.21 khatta

Egy határozottan jó és megdöbbentő film a katolikus Lengyelországból. Nem csak a vallás és a melegség témakörét járja körül, hanem a fogyatékkal élőkét is, s azt, ahogy mindkét dologra reagálnak a felnőttek és a gyerekek. Én nem ismerem a lengyel szí... Több

2015.05.13 ZeroHero

Az Ő nevében egy hatarozottan jo film, de inkabb a szereplok valodisaga es hitelessege, valamint a megjeleno dilemmak miatt, semmint azert mert annyira konnyen fogyaszthato lenne.

A filmet 100%ban állami támogatásból forgattak, mégpedig a mélyen vallásos Lengyelországban.Szerző: ZeroHero

A filmet a San Franciscó-i Frameline Filmfesztiválon is vetítették 2013. június 23-án.Szerző: hp

A film elnyerte a 63. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál Teddy-díját. Szerző: hp

(2015. 05. 14.)
Egy férfi érintése
Két évet késett, de érdemes volt várni rá: a kortárs lengyel szerzői mozi egyik legnagyobb tehetsége, Malgorzata Szumowska nem pusztán egy újabb vallási drámát rendezett. SZABÓ ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 05. 18.)
Oldozz fel atyám, mert vétkeztem
Nem az a baj, ha az ember meleg. Még csak nem is az, ha egy pap meleg. De ha egy meleg pap az előbbi érdekében kihasználja az utóbbit, az már finoman szólva sem szép. Az Ő nevében nyíltan, őszintén és a vége csavarral mellbevágóan beszél arról, hogy néha igen is van alapja a sztereotípiáknak. Több

(2015. 05. 12.)
Nehéz dűlőre jutnom ezzel a darabbal, mert láthatóan egyre több filmes tartja kívánatos és legitim stílusnak azt, amit ez a mű is megvalósít (elég csak az Ida Oscar-győzelmére gondolni), ugyanakkor nem gondolom, hogy minden pozitívuma ellenére hatásos műveket tudna ez szülni. Több
Gypsy
2017