Watchmen: Az őrzők

Watchmen

2023.06.30 Niko

Végre egy olyan szuperhősfilm, amiben a a főgonosz motivációját értem.

Unalmas, értelmetlen és semmitmondó. Már megint egy rossz amcsi film. Tucatjával gyártják, de kinek? Mit ad ez a társadalomnak? Semmit, de azt kőkeményen.

2023.03.03 kabel

A világ mesél

A Watchmen egy hihető, élettel és múlttal teli hidegháborús Amerikát mutat be. Egy világban, melyben mindenki abszolút megoldásokat keres szürke problémákra, egy országot látunk, melynek hősei kegyvesztettek és kiöregedtek, ahol az ideálok torzultak. Mindezt Snyder remek vizuális effektekkel, és kicsit erőltetett zenei és képi metaforákkal teszi. Ugyanakkor ebben a filmben még nem esik át a ló túlsó oldalára és nem áldozza be a történetet a stílus oltárán, mint majdnem minden másik filmjében. Az eredeti képregény erőssége, hogy a sztori alig változik a filmben, Snyder filmes világa pedig meglepően jól passzol az esztétikájába.

2019.04.29 dailyfilmsan

Talán a DC egyetlen olyan szuperhősös filmje, ami igazán jóra és egyedire sikeredett. Manapság annyira erőlködik a DC, hogy Marvelesedjen, hogy ezzel rontják el a filmjeiket. A Watchmen a példa, hogy istenigazából a képregényszerű narratíva, a ború é... Több

2016.06.21 Thibo84

Egy kissé sajnáltam, hogy egy picit eltértek a képregénytől, már ami a végkifejletet illeti, de ezt leszámítva, azt a képi világot kaptam vissza, mint ami a fűzetek lapjain látható. A képregény fanoknak kötelező alkotás.

2017.07.10 Deku

Nagyon bejött akkoriban ez a történet, bár semmit se tudtam róla mivel képregényt nem olvastam így fogalmam sem volt a háttértörténetről. Ezt leszámítva is ügyesen volt izgalmas és szórakoztató.

2021.02.09 Eastern79

Zack Snyder legjobb rendezésének tartom ezt a képregénymozit. Lenyűgöző képi világa, hangulata megmarad az egész film alatt, látványos és szórakoztató.

2020.10.29 elekm90

Nagyon stílusos, de üres és sokszor értelmetlen film (csak a szokásos Zack Snyder forma). A vagánykodáson és csillogáson túl azt éreztem, hogy totális katyvasz az egész.

2019.04.26 Ms. Akárki

Elég silány film lett a végére. Nem vetem meg az erőszakot a filmekben, de ebben más se történik, és ráadásul még unalmas is. A látvány és a zene szép, de ez számomra sajnos kevés. Pedig egy képregény filmtől ennél többet vártam.

2018.09.12 Norbert93

A Sötét Lovag trilógia mellett a kiváló DCU filmek egy darabja. Egyedi képi világgal, történet vezetéssel, karakterekkel és fordulatokkal. Minden tekintetben első osztályú darab.

2015.02.10 Milanman

A "sötét lovag" mellett az évtized másik filmes csúcsteljesítménye, amivel a képregény adaptációk végleg felkerültek a komoly, "nagy" filmek ligájába. Minden szempontból a felnőtt célközönséget megcélzó, zseniális szatíra, mely egyszerre emeli mennyb... Több

2020.06.22 stevepisti

A képregényt nem ismerem, ennek hiányában néztem meg anno a filmet. Nekem tetszett, érdekes volt ilyen szemszögből látni egy szuperhősös filmet. Rorschach karaktere tetszett a legjobban.

2018.03.30 respect the movies

Szerintem egy nagyon jó film volt és számomra talán az egyik legjobb képregény adaptáció is egyben! Rengeteg erőssége van a filmnek, de számomra mégis a történetét és az abban rejlő utalásokat emelném ki! Már maga az, hogy egy olyan szuperhősfilmet k... Több

2017.04.18 bgnz367

Sajnos a képregényt ugyan nem olvastam de ez a film nekem nagyon tetszett. Rorsach nagyon csúcs karaktere ennek a filmnek és garantálom, hogy aki kedvelője az ilyen filmeknek ebben sem fog csalódni.