Víz

Víz

Water

A Víz című romantikus dráma története 1938-ban játszódik, aikor a fiatal feleségjelölt Chuyia, akinek férje meghalt még mielőtt összeházasodtak volna, arra kényszerül, hogy egy indiai vallási kommunában éljen. Az itt élő hozzá hasonló sorsú nők életét egy… Több

Rendező: Deepa Mehta
Forgatókönyvíró: Anurag Kashyap, Deepa Mehta
Ország: Kanada, India
Premier (HU): 2010.03.01.

1947: Föld  (1998)

Tűz  (1996)

2021.05.23 dandelion1983

Számomra megdöbbentő látni egy másik kultúrát, hogy mennyire másként is lehet élni egy európai emberhez képest. Lehúzni nem lenne ildomos ezt az alkotást, de engem nem fogott meg túlságosan.

2016.09.18 e-batta

Gyermekházasság

Igazság szerint a film annyira megdöbbentett, hogy még sírni sem tudtam. Csak szinte végig összeszorult torokkal, és kifacsarodott szívvel néztem a hétévesen özveggyé lett kislány Chuihya szomorú történetét, akit a vallás nevében az özvegyek házába z... Teljes kritika

2018.03.26 Queenakasha

Elgondolkodtató és tanulságos egyben elszomorító film. Mélyen szomorított amit láttam ebben a filmben, végig drukkoltam, hogy legyen valami meseszerű befejezése, hogy nyugodtan alhassak, de nem lett, persze elindult valami a változás útján, de akinek a legjobban drukkoltam sajnos már azt nem tapasztalhatta meg.

2007-ben jelölve volt az Oscar-díjra legjobb idegen nyelvű film kategóriában.Szerző: Bogi87

Dilip Mehta 2008-as The Forgotten Woman című dokumentumfilmjét jelen alkotás ihlette meg.Szerző: Bogi87

A világpremier 2005. szeptember 8-án volt, Kanadában, a Toronto International Film Festival-on.Szerző: Bogi87

2004. április 5 - június 13. között zajlott a forgatás. Szerző: Bogi87