Még mindig itt vagyunk

Még mindig itt vagyunk

We Are Still Here

Miután tinédzser fiuk egy gázolás következtében meghal, Paul (Andrew Sensenig) és Anne (Barbara Crampton) New England csendes, vidéki részére költöznek, hogy új életet kezdjenek. Csakhogy csakhamar kénytelenek rádöbbenni, hogy a baljós események gyermekük halálával még korántsem értek… Több

Premier (HU): 2018.12.06.
Larry Fessenden
Lisa Marie
Larry Fessenden

2021.08.28 Miklós Mendrei

Wtf?!

Méltatlanul alulértékelt? Egészen megalapozottan alulértékelt. A 80-as évek naivitása lengi át az egész filmet, ami nevetséges mai szemmel, ha nem Tarantino csinálja. Hallmarkos a történet, a színészek játéka, a rendezés. Logikai bukfencek, következetlenségek, szekunder szégyenérzetek sorozata. Érthetetlen a rotten tomatoes 95%-a. Egy horrornál várnám, hogy kirázzon a hideg, de nem a kellemetlen pillanatoktól… 10/2, mert lehetett volna jó is. De nem lett.

2016.02.07 anonym

Nagyon ritka manapság jó horror szerintem. Ez pedig szinte tökéletes. Főként azért mert nem csupán gyerekes módon akarja rám hozni a frászt, hanem mert nagyon erős hangulata van, ami engem végig szorított a fotelbe.

2017.08.21 vejunkanew

Ted Geoghegan első rendezése szerintem nagyon jól sikerült, ritka az ilyesmi, de érezhetően egy nagyon bátor ambiciozusos alkotás. Tetszett, hogy a film cselekménye következetes és jól átgondolt.

A filmet Lucio Fulci 1981-es 'The House by the Cemetery' című alkotása inspirálta.Szerző: hp

A Dagmar család tagjainak arcán látható égési sérülések megalkotásán minden nap két órát dolgoztak a sminkesek, de az eltávolításuk is egy órát vett igénybe. Szerző: hp

Mivel a film igen alacsony költségvetéssel készült, a 70-es évekbeli ruhákat nem szabóval varratták, hanem second hand boltokból vásárolták. Szerző: hp

Anne és Jacob szerepeit kimondottan Barbara Cramptonra és Larry Fessendenre írta a rendező, . Szerző: hp

sokat méltatott filmzenéjét 2015. július 7-én adta ki a Screamworks Records. Szerző: hp