Ismeretlen hívás

Ismeretlen hívás

When a Stranger Calls

Egy mániákus sorozatgyilkos terrorizált a múltban egy fiatal bébiszittert, s most, hét évvel később visszatér, hogy befejezze kínzásait a fiatal nőn.

(erare)

Premier: 1979.10.12.
Colleen Dewhurst
Charles Durning
Colleen Dewhurst
Charles Durning

2023.07.01 Interfectorem Sabnock

Egy korrekt kis mozi 79-ből

Fred Walton, Dana Kaproff és Donald Peterman filmje. Az Ismeretlen hívás (When a Stranger Calls) azok közé a ’70-es évekbeli horrorfilmek közé tartozik, melyeket elfedett a jótékony feledéssel járó homály és a rárakódott vastag por. Pedig nem annyi... Teljes kritika

2019.03.10 Filmbarbár

a nap véleménye

Valamivel mindig meg kell elégedni

Sok minden kavarog bennem a film kapcsán, és eléggé vegyesek az érzelmeim. Az első 20-25 perc szinte zseniálisnak mondható (noha az ötleteket tekintve a nézőnek eszébe juthat a Fekete karácsony c. 1974-es film, ahol szintén a házban bujkál a gyilkos)... Teljes kritika

2015.12.31 lexlutor

Elnyújtott a történet, emiatt nem igazán tetszett. Meg olyan nagyon hetvenes évek; a vonalas telefontól kikészültem konkrétan.

2017.07.13 dakod

Nem jó ez a film. És nem amiatt, mert nem tavaly készült vagy az elmúlt években, hanem mert rossz a forgatókönyv, rémes a rendezés és az összkép egyáltalán nem vonzó. Talán még a színészi játék az valahogy elmegy.

A Jill és a gyilkos közötti lehallgatott beszélgetés nagyjából két percig tart, ám az 1970-es évek technikai adottságai mellett ennyi idő alatt lehetetlen lett volna megállapítani, honnan jött a hívás.Szerző: Filmbarbár

Curt Duncan figuráját Fred Walton egyik egykori főiskolai ismerőséről mintázták, aki iránt azonban Walton némi rokonszenvet is érzett.Szerző: Filmbarbár

A film forgatási költségei kb. 1,5 millió dollárt tettek ki, és az USA-ban nagyjából huszonegymillió dollár bevételt termelt.Szerző: Filmbarbár