Az idő szorításában

Az idő szorításában

When Time Ran Out...

A déltengeri sziget nyaralóhelyét ébredõ vulkán veszélyezteti. Mintha ez még nem lenne elég, az üdülõhely tervezõje és egy olajkitermelõ vég embere között háború dúl. A vakációzók érzik, hogy valami nem stimmel, így amikor a vulkán kitör, a pánik elkerülhetetlen.… Több

Forgatókönyvíró: Carl Foreman, Stirling Silliphant
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 1980.03.28.

2016.01.27 kórica

Tipikus klasszikus katasztrófafilm. Nem ez a legjobb, amit láttam, de élvezhető. Kicsit ma már vicces a technikai színvonal, azonban a szereposztás abszolút pazar.

2015.05.30 kasztni

Nagyszerű mozi,igazi izgalmakban gazdag kalandfilm. Én nagyon élveztem. Szórakoztató volt és teljesen kikapcsolt.

2015.03.12 Phalanx

Habár nem mai csirke ez a film sem, egyáltalán nem untam. Sőt, kifejezetten élveztem! Olykor ugyan megmosolyogtam az egyes jelenetek technikai kezdetlegességeit, de alapjában véve ez egy igazán jó kis film.

A film sok tekintetben hasonlított az 1961-ben bemutatott Találkozás az ördöggel című filmre.Szerző: JcWh

Miután bemutatták a filmet, és látszott, hogy óriási bukás lesz, minden színész próbált elhatárolódni a tőle, és lemondták interjúikat. William Holden viszont azon a véleményen volt, hogy segíteni kell a filmet, így a népszerűsítése céljából elvállalt egy interjút a Johnny Carson vezette Tonight Show-ban.Szerző: JcWh

Paul Newman elmondása szerint senki sem volt felháborodva amiatt, hogy William Holden miatt csúszott a forgatás. Newman szerint mindenki aggódott a sorsa miatt; más színész esetében ez biztosan nem lett volna így.Szerző: JcWh

A William Holdenhez hívott pszichológus szakember tájékoztatta a rendezőt, hogy a színészt azonnal kórházba kell szállítani, mert veszélyt jelent önmagára és mindenki másra. Holdent végül Kaliforniába szállították kezelésre, de hat nap után visszatért, és nem volt további probléma vele a forgatás alatt.Szerző: JcWh