Védelmező kezek

Védelmező kezek

Where Hands Touch

Egy félvér kamasz próbál rendes életet élni - vagy egyáltalán életben maradni - a náci Németországban.

(Varga_Júlia)

Christopher Eccleston
Christopher Eccleston

2023.11.25 Ahoj poplacsek

Ezt sose lehet megszokni

Iszonyú mindig látni, amikor felidézik, mit műveltek a nácik a második világháborúban. Rengetegen dolgozták már fel a témát mindenféle szempontból, ez a film most némileg eltérő szempontból mutatja be azt a brutális és gusztustalan időszakot. Maga a történet nem megtörtént eseményen alapul, bár aki nem figyel, az a film elején elhangzó „a film cselekményét megtörtént események ihlették” (vagy ilyesmi) kijelentés félrevezetheti. Mindegy is, az egészre nincs mentség, és nem is lesz. A film fontos dolgokkal foglalkozik, de gyakran sajnos hatásvadásznak éreztem, amire nem lett volna szükség. És van néhány nehezen vállalható pillanat is, pl. amikor az afrikai félvér származású főszereplő azt mondja, hogy ő nem zsidó, és nem cigány, neki nem lenne a lágerben a helye. WTF. Nekik ott lett volna a helyük? Nem is tudtam, hová tegyem ezt a mondatot, kissé felcseszett. Azért alapvetően nem ez volt jellemző a film szellemiségére. A magyar nézők közül minél többnek azért lenne jó megnézni ezt és az ehhez hasonló alkotásokat, mert valamennyire megmutatja, milyen szélsőséges őrületig tud fokozódni egy nemzet agymosása. Nem egy fun movie, nem fogtok rajta jól szórakozni. De azért nézzétek meg.

A film összbevétele 67 743 dollár volt (imdb.com).