Ahol a vadak várnak

Ahol a vadak várnak

Where the Wild Things Are

Max egy élénk fantáziával megáldott, ám érzékeny kisfiú, akit szobafogságra ítélnek. A szobába zárva hamarosan beindul a képzelete, és már egy olyan földön kalandozik, amelyen csodálatos lények laknak, és amelynek neve A Vad Dolgok… Több

Rendező: Spike Jonze
Forgatókönyvíró: Spike Jonze, Dave Eggers, Maurice Sendak
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Ausztrália
Premier (HU): 2010.03.16.

2023.09.09 tangatamanu

Kötelező azoknak, akik a lélek mélységeit szeretnék megérteni.

2019.07.23 Ms. Akárki

Gyönyörű de elég káoszos a film kicsit. Gondolom a gyerek csapongó lelki világa miatt ilyen felemás a film, mivel a lények és azok cselekményei által éli meg őket. Gyerekeknek szerintem kicsit ijesztő, úgyhogy inkább gyermeki gondolkodású felnőtteknek tökéletes ez a fantasy.

2019.02.14 Norbert93

Hát nem tudom. Egy problémás srác fantáziája elevenedik meg, s ezen keresztül telik a film nagy része. A sráccal nem tudtam azonosulni, sőt (!) legszívesebben felpofoztam volna az első öt percben.

2016.10.25 Fahéjgolyó

Egy problémás kisfiú agyszüleményein keresztül mutatja be a lelki világát. Nem egy hétköznapi gyerek áll a középpontban, ezért igen nehéz vele azonosulni szerintem.

2015.05.01 dps

A film Maurice Sendak Magyarországon még meg sem jelent, de az USA-ban hatalmas népszerűségnek örvendő, költői és gazdagon illusztrált gyermekkönyvén alapul. Csakúgy mint - lényegében - ez a képeskönyv, sokkal inkább szól a felnőtteknek, mint a gyerm... Több

A filmet eredetileg 2008-ban mutatták volna be.Szerző: kázsé

A stúdiónak eredetileg annyira nem tetszett a film, hogy majdnem újraforgatták az egészet, de végül a rendező előállt egy új, család barátabb vágással.Szerző: kázsé

Több ezer fiút hallgattak meg Max szerepére.Szerző: kázsé

A forgatás 2005-ben kezdődött.Szerző: kázsé

(2015. 08. 17.)
Alapvetéseiben tehát tulajdonképpen remek darabról van szó, amely annyira nem is áll távol a Jonze-életmű maradékától, ugyanakkor ezek ellenére sem tudott egy percig sem megragadni a film. Több