Isten hozott Németországban

Willkommen bei den Hartmanns

2019.06.28 HercegPeter

Kőkemény propaganda a film, ami a menekültek befogadása mellett szól. Ezt nem is burkolva teszi, de legalább egy kicsit megemlíti a kevésbé kedves bevándorlókat is. Nem tudom ki támogatta a filmet, de biztos nem hátsó szándék nélkül tette. Ha csak a ... Több

2018.02.12 Diesel

Sajnos ez egy az egyben egy jelenkori német propaganda film vígjátékba burkolva. Maga a film nem rossz igyekszik bemutatni, hogy léteznek "jó" bevándorlók is akik nem csak pusztítani jönnek. Mindenképpen egy fajta társadalom kritika.

2018.11.01 P

Megosztó témát dolgoz fel a film és érződik, hogy melyik oldalt támogatja, azonban nem szeretnék erről véleményt formálni és igyekszem csak a filmről írni. Nem egy kiemelkedő vagy emlékezetes alkotás, de jól ábrázolja a jelen kor legégetőbb problémáj... Több

2017.04.09 grigoriy1rem

Végülis a maga nemében szórakoztató vígjátékról van szó, de azért nem dobtam hátast tőle. Igazából a német vígjátékok nem szoktak bejönni. A németeket sok mindenért lehet szeretni, de a humor szerintem nem épp az erősségük. A film üzenetet kissé didaktikus, pláne a jelenlegi viszonyok között.

2017.09.22 DJluki

A német vígjátékok valahogy nekem sosem jöttek be igazán. Nem akarok senkit sem megsérteni, de sokszor eléggé idétlenek a poénok. Ez a film azonban egész jó lett, nem éreztem kínosnak. Ráadásul az alakítások is nagyon hitelesre sikeredtek.

2017.06.29 Thor

Hát nekem nagyon nem jött be ez a film. A poénokon nem tudtam nevetni, a történet nem igazán hozott lázba, ami meg az alakításokat illeti, nem sok mindent lehet az előnyére írni. Tipikus német vígjáték, ami nem éppen pozitívum az én nézőpontomból. q

2017.09.21 panhnedy

Sokszor erőltetett egy kissé a humora, de ennek ellenére abszolút élvezhető film. Nagyon érdekes élethelyzetet tár elénk, amit szerintem nem minden nap tapasztalunk meg, ráadásul mindez könnyedén és emészthetően van tálalva.