hell.l

Bavmorda (Jean Marsh), a kegyetlen és nagyhatalmú királynő kastélyának tömlöcében egy fogoly egy csecsemőnek ad életet. A régi próféciák szerint ez a gyermek fog véget vetni Bavmorda kegyetlen uralkodásának. A bábaasszonynak sikerül megmentenie a gyermeket a királynő haragja elől, de a jászolt… Több

Rendező: Ron Howard
Forgatókönyvíró: George Lucas, Bob Dolman
Premier: 1988.05.01. | Disney+ (2022.06.14.)

Willow  (2022)

2022.12.02 Timon

Így születnek a miniklasszikusok

Mióta a sorozat előzetesét láttam, egy kicsit érdekelt, így megnéztem a filmet. Azt kell, hogy mondja, hogy korának egyik legjobb akciófilmje. Egyes jelenetek már-már Indiana Jones-szint. Tökéletesen vegyíti a retró vizuális megjelenítést, és hatalmas kalandokkal van tele. A szereplők közül sokan szeretnivalók, no meg viccesek. :-) Tele van fordulatokkal, bájos, legendákba illő helyszínekkel, mondjuk pl. a brit területek erre totál alkalmasak. 10/10

2016.05.08 hell.l

Jó kis film lett ez is. A nyolcvanas évekből ez az egyik legjobb fantasy.Az akkori feltételekhez képest elég jól sikerültek a vizuális effektusok.Egy izgalmas, akciódús, lebilincselő történet kimagasló színészi játékkal és rendezéssel. Többször is meg lehet nézni.

Ron Howard szépen összerakta ezt a fantasy történetet...Val Kilmer brillírozik,de a többi színész sem vall szégyent...Izgalmas, szép vizuális effektek, jó történet, és persze a hölgyek kedvéért egy kis romantika.....kell-e ennél több??? Ja igen...fotel,popcorn és cola..... :)

2015.11.24 S.Marika

Jópofa kis fantasy film a 80-as évekből. Nyilván a kor látszik rajta,de azért szerethető és ma is élvezhető. Voltak benne klassz részek,mondjuk ilyen a szánkós menekülés is,jól megcsinálták.

2015.09.01 Barthy

Szerintem nagyon jól sikerült ez a film, mert összetett, és a témája is olyan dolgokat dolgoz fel, amiket fel sem tudunk fogni. Biztos megnézem még egyszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.

A malacok a kastély mellett időről időre párosodni akartak. Ilyenkor a stáb néhány vödör hideg vízzel hűtötte le a disznókat.Szerző: ps

Val Kilmer a szövege nagy részét improvizálta.Szerző: ps

Madmartigan szerepére John Cusack neve is szóba került.Szerző: ps

Rick Overton és Kevin Pollak jeleneteit kék vászon előtt forgatták.Szerző: ps