X-Men

Hugh Jackman

Az emberek között különleges képességű mutánsok élnek. Fizikai és pszichikai korlátokat semmissé téve van, aki falakon sétál át, van, aki képes a gondolatolvasásra, vagy vihart támasztani. Az emberek rettegnek tőlük, Magneto ezért úgy véli, jobb megtenni az első lépést, és pártfogóival már a… Több

Rendező: Bryan Singer
Forgatókönyvíró: Tom DeSanto, Bryan Singer, David Hayter
Premier (HU): 2000.11.02. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.02.24 SzimikeésBéci

Azt nem állítjuk, hogy rossz lett ez a film, de nekünk hiányzott valami plusz, hogy öt csillagot adjunk rá. Talán a szereposztás lehetett volna jobb is.

Átlagos.Nekem legalább is az.Semmi olyan dolgot nem ad,amitől úgy igazán a kedvencem lehetne.Akció,izgalom,és hihetetlen dolgok tömkelege zúdul rám,de mégis... És ez még az erősebb részek közé tartozik. Hugh Jackman , a gyönyörű Halle Berry , és a nagy kedvencem Famke Janssen ,ha ők nem lennének,gagyi lenne az egész...

2019.05.24 Thibo84

Még ez a film előtt voltak olyan képregény adaptációk, amikért a mai napig rajongok, de maga a képregény füzetek nem érdekeltek. Ám ahogy kijött az első X-men, akkor kezdett el csak igazán érdekelni és vetettem bele magam a képregények világába. A fi... Több

2017.07.10 Deku

Egész jó lett bár voltak színészek akiket én nem feltétlen adtam volna az adott karakterekhez de ez most mellékes. Leszámítva apróbb esztétikai hibákat én szerettem.

2017.07.27 Orosz István

2000-es évek legjobb filmje, mai szemmel is szerintem látványban is, de sztoriban is megállná a helyét. Az új részekben nincs meg sajnos ez a lendület.

A film költségvetése 75 millió dollár volt és jelenleg 296,4 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

Amikor Hugh Jackmant arról kérdezték, hogyan készült Farkas/Logan szerepére, úgy nyilatkozott, hogy nagyon sokat merített Mike Tyson bokszolói stílusából. A színész elmondása szerint karaktere sokban hasonlít az ökölvívóra. Jackmant idézve: "Farkas [...] olyan, mint Tyson. Fékezhetetlen. Ha le akarja vágnia a fejedet, akkor valójában meg is csinálja." Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bryan Singer eredetileg Russell Crowe-t akarta Logannek/Farkasnak szerződtetni, ám a színész élből elutasította a felkérést. A második jelölt sem Hugh Jackman lett volna, hanem a Mission: Impossible 2 szereplője, Dougray Scott, aki azonban három héttel a forgatás kezdete előtt lépett vissza. Ezt követően Singer kétségbeesett keresésbe kezdett, s döntött végül az akkor még ismeretlennek számító Jackman mellett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hugh Jackman-nek fogalma sem volt arról, hogy a rozsomák egy létező állatfaj.Szerző: mamiéstöti2