Csengetett, Mylord?

Zene: Roy Moore
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1988.12.29.

2023.09.30 Csaba2008

Nagyszerű sorozat, és már számtalanszor láttam.

2018.12.11 mamiéstöti2

Az angol humort egyáltalán nem kedvelem, így ezt a sorozatot sem szeretem, már többször próbálkoztam vele, de nem tud lekötni.

2022.03.17 JRD

Nagyon humoros és nagyon angol...

Bevallom, a sorozat iránti szeretetem nemcsak abból fakad, hogy humoros, néha karót nyelt és szórakoztató sorozat, hanem azért is, mert nagymamámmal néztük mindig együtt. És ez maradandó élmény volt számomra. Az angol arisztokrácia "háztartásának" életét bemutató komédia a maga nemében mind a mai napig egyedülálló. Hiszen ilyen azóta sem született. Nincs benne se vulgaritás, se patakokban folyó vér, és mégis. A Csengett, Mylord? időtálló sorozattá vált. Sőt, ha úgy tetszik, kultsorozattá. Ha még nem láttad és szereted a brit humort, nosza! Filmre fel, és jó szórakozást!

2019.05.13 Laca//Ho/rr/oR//

Ízig-vérig angol humorral ellátott remek kis sorozat

Nem áll hozzám közel az angol humor, de ez a sorozat még is megfogott és lekötött. Jó pár alkalom telt úgy el, hogy pár jelenet, részlet erejéig ültem és csak bámultam, majd adtam neki egy esélyt és miután megnéztem egy adott részt, már a „rabjává” v... Teljes kritika

2021.11.13 Greta

Szerethető

Belopja magát a szívekbe a sorozat, mert minden karaktere emberi, hibáikkal együtt szerethetjük őket. Jó velük lenni. Alapigazságokat közvetítenek az emberi természetről, könnyedén, kacagtatva. Velük mosolygós az élet.

A Mabelt játszó Barbara New színésznő tehetségét mi sem mutatta jobban, mint az, hogy rendkívül művelt nő létére egy mosogatónő karakterét játszotta el. Egyébként, ha hinni lehet a filmbéli pletykáknak, a sorozat forgatása közben épp magyarul tanult.Szerző: JRD

Jim Perry és David Croft szőrösszívű alkotók hírében álltak. Semmilyen improvizálást, semmilyen eltérést nem engedélyeztek a színészeknek. Kivételt képezett néhány helyzeti eltérés.Szerző: JRD

Alf Stokes és a lányait játszó színészek között összesen 8 év volt a korkülönbség.Szerző: JRD

Eredetileg a történetet az 1930-as évekbe helyezték, de a sorozat jelmeztervezőjének szívéhez közelebb állt a 20-as évek, így végül ebben a korszakba rakták a sorozatot.Szerző: JRD

A show során kiderül, hogy Cissy a két Meldrum lány körül az idősebb. Catherine Rabett (aki Cissyt játssza) nagyjából 11 hónappal fiatalabb, mint Susie Brann (aki a húgát, Poppyt játssza).Szerző: Thibo84