Zero

A Zéró című filmdráma főhőse egy mézgyár igazgatója, aki miután megijed egy méhecskétől, aki berepül a gyárba, kiszalad a természetbe és méhész lesz belőle. A férfi méhei elpusztulnak egy mobiltorony miatt, ezért barátnőjével elhatározza, hogy elpusztítja a… Több

Rendező: Gyula Nemes
Forgatókönyvíró: Beregi Tamás, Gyula Nemes
Ország: Németország, Csehország, Magyarország
Premier (HU): 2016.03.24.

KULCSSZAVAK

2016.03.31 nándi99

Kultúrterror, már bocsánat, de az ilyesmire nem értem, hogy jut pénz. Sajnálom, de nagyon nem jött be, érthetetlen, metaforikus köpenybe bújtatott mozi (?).

(2016. 04. 06.)
Az Orbán-képre lövöldöző mézterroristás film kizavar a moziból
A Zero a politikai áthallások ellenére jóval túlmutat a polgárpukkasztáson, de próbára is teszi a nézőt. Kritika. Több

(2015. 08. 04.)
Diktatórikus filmkészítés
Nemes Gyula a Karlovy Vary Filmfesztiválon bemutatott Zeróval napjaink égető globális problémáira hívja fel a figyelmet, radikális filmnyelvet használva. Több

(2016. 03. 25.)
A filmben egy rövid időre magát Nemes Jeles Lászlót is láthatjuk. Furcsa kontraszt az utóbbi évtizedek legsikeresebb magyar filmjének rendezőjét látni az utóbbi évek legsikerületlenebb magyar filmjében. 30/100 Több

(2016. 03. 25.)
Amire nincs magyarázat
Legszívesebben eltiltanám a filmkészítéstől az alkotókat, mert ez valóságos kultúrterrorizmus, amit műveltek. Csak mazochistáknak ajánlom a Zero megtekintését. 1/10 Több

(2016. 03. 11.)
Nem mondunk azzal nagyot – így látatlanban sem -, hogy Nemes Gyula rendező második nagyjátékfilmje, a Zero az egyik legfurcsább magyar mozgóképes alkotás.
Amazon: Ügyvéd
Zéró