Közösség

Komment folyam

 
Morpheus19   2021.03.31 22:37
0

Na nézzük! Van a listán egy csomó kiváló, zseniális alkotás, amiknek a sorrendjén én azért tudnék variálni. Nagyon szeretem a Star Warst, Nolant és A remény rabjait is, viszont nem gondolom, hogy helyük lenne a top10-ben. Sajnálom, hogy Lynch nem tudott bejutni a top100-ba, és hogy a Radírfej és Az elefántember fel sem ért a listára. Túl sok Spielberg (a Végzet temploma messze az eredeti Indiana Jones-trilógia leggyengébb része). Éhezők viadala és Snyder a listán?! Nem akarok elfogult Snyder utálónak tűnni, a 300 pl. szerintem jól sikerült, és ugyan korábban írtam egy közepes véleményt a Watchmen adaptációjáról, nemrég a Synder Cutra való felkészülésképpen újranéztem a film 215 perces Ultimate vágását, és arra jutottam, ha nagy nehezen eltekintünk az alapanyagtól, akkor igazából egy teljesen jól összerakott és stílusos epikus szuperhősdrámáról beszélünk, szóval azzal kapcsolatban revideáltam nézeteimet. De hogy a halálközepes Man of Steel mit keres itt, arra sajnos nem sikerült rájönnöm. A Hobbit is rejtély. Értelemszerűen Amerika-centrikus a lista, így sajnos rengeteg figyelemreméltó európai és ázsiai rendező maradt ki: Kobayashi, Kiarostami, Sono, Woo, Dreyer, Joon-ho, Mizoguchi, Teshigahara, Shindo, Ray, Bresson, Antonioni stb... Mindössze négy anime van, abból három Miyazaki. Természetesen nem várom el az End of Evangelion, az Adolescence of Utena vagy a The Disappearance of Haruhi Suzumiya szerepeltetését (noha az End of Evangelion szerintem minden idők legjobb animációs filmje), mivel azok szorosabban kötődnek az otaku és weeb szubkultúrához, viszont az, hogy nem szerepel a Ghost in the Shell (amit Cameron ugye minden idők legprofetikusabb filmjének nevezett, és amiből a Mátrix is sokat merített), a Szentjánosbogarak sírja vagy Satoshi Kontól mondjuk a Perfect Blue és a Paprika (amiket Aronofsky és Nolan egy kicsike túlzással tulajdonképpen lemásoltak a Fekete hattyúhoz és az Eredethez), az felfoghatatlan.