Közösség

Vélemény:

 

74 Az angol beteg

(1996)

Az angol beteg

 
szucszoli   2018.05.06 23:46
0

Azóta szerettem volna ezt a filmet megnézni, amióta többen ajánlották, de most miután sikerült túltennem magam ezen a nem jó értelemben vett traumatikus sokkon, az a kérdés fogalmazódott meg bennem: Mire fel MEGA-OSCAR díjas ez a film!? Arra kellett 9 OSCAR szobrot és további 11 díjat bezsebelnie, hogy másfél órája nézem a filmet és annyit tudtam meg ez idő alatt, (SPOILER KÖVETKEZIK!!!) hogy van egy szerencsétlenül járt nyomorult, akit miközben egy bombázó nő pátyolgat, visszaemlékszik, milyen jó volt a sérülése előtti régi szép időkben, amikor még a haverja bombázó nőjét döngette? Ez most egy vicc, amit csak én nem értek? Én azt gondolom, hogy egy film attól lesz jó, ha az alkotója át tud adni valamilyen épkézláb tartalmat, át tudja adni a saját vízióját és gondolatait a világról. Na ennek az alkotónak aztán végképp semmi világképe nincs, amit átadhatna a nézőnek és ennél fogva ez a film nem is ad át semmit az embernek, csak több, mint 2,5 óra töményen és érdektelenül hömpölygő hamis szerelmi szálat és hamis gyötrődést a történet főszereplője részéről, valamint gyötrődést az én részemről is, hiszen egy darab díjat nem érdemelt volna meg ez a koncepció. Kezdem érteni miért zabálják az emberek: Mert valódi, mély, azonosulható karakterek és átélhető dráma nincsen benne, tehát a tömegízlésnek ez pont megfelel.