Közösség

Vélemény:

 

81 1917

(2019)

1917

 
szucszoli   2020.07.20 11:22
2

Mikor véget ért ez a film, azt kérdeztem magamtól: Szükség volt ezt a filmet megrendezni? Mit adott nekem ez a film, amit eddig ne láttam volna? Ha leszámítom a háborús filmek jól ismert gesztusait (többek között a golyóálló, mindent túlélő főhőst), akkor leginkább csak a szép tájakat és a lenyűgöző operatőri munkát. Na jó, van egy nagyon jó látásmódja ennek a rendezőnek, de ez ebben a helyzetben valahogy nem elég... Pedig én abból indultam ki, hogy mekkora erejű alkotásai voltak a rendezőnek az Amerikai Szépség és a Szabadság útjai képében. Aztán persze rögtön Nolan papára gondoltam, aki ugyanígy megrendezett egy Tökéletes Trükköt, és előtte egy Mementót, aztán ment lefelé a lejtőn... De visszatérve a filmre, van két olyan erős pillanata, ami talán megmenthetné, ha nem maradt volna el mindkét esetben a katarzis, vagy egy másfajta fordulat. Szerintem ti is fogjátok tudni, vagy érezni, hogy ennek mikor kellett volna bekövetkeznie. Inkább nem lövöm le a poént. Talán az menti meg ezt a filmet a bezárás gombtól, hogy fenn tudja tartani az ember érdeklődését, hogy mi fog ebből kisülni. Én azt gondolom, hogy aki szeret szép képekben és szép (háborús) külsőségekben gyönyörködni, annak biztosan jó kikapcsolódása lesz, de ha tehetitek, jobban jártok a Szürke senkikkel. És az csak egy 1 órás film. És még magyar is, és még jobb is. Nem is kicsit.