Közösség

Vélemény:

 

74 A félelem utcája 2. rész: 1978

(2021)

Mi ez a hullámvasút?

 
F79   2021.07.15 00:09
4

Szerencsére fenntartásokkal kezdtem hozzá a második részhez. Nem egészen tudom, hogy mit is vártam az első rész után, de nem ezt, az biztos. Azt kell mondjam, hogy egy korrekt aprítós filmet láttam. Kellően feszes történet, kevés, de szükséges lelkizéssel. Ügyesen építkezett az unalomig ismert klisékből, de egy ilyen filmnél ez szinte elvárás. A látvány mérsékelten gusztustalan, nyálkás, véres, váladékos, sz*ros elemekkel. Külön kedveskedtek a különböző fóbiákkal küzdő nézőknek is bogarakkal, pókokkal, kígyóval. A kötelező kefélés is megvolt. Szóval hozta a régi jó slasher filmek hangulatát. Kellemes csalódás. "Madmax" is jó volt a szerepében, meggyőzően alakította most is a problémás tinilány figurát. Kíváncsi vagyok, hogy van-e több is ebben a leányzóban, vagy benne marad-e ebben a skatulyában. Valamiért a többi szereplő is kicsivel jobbnak tűnt ebben a részben. Persze nem volt túlzottan nagy kihívás egyik karakter megformálása sem. Kicsit úgy érzem, mintha ez a rész készült volna előbb, és ebbe beleadtak mindent, az első részt pedig fáradtan, félig kiégve összerakták az utolsó erejükkel. Sokat emelt a film befogadhatóságán az is, hogy most az alkotók nem engedték a közelükbe az LMBTQ evangélistákat. Végül nem bántam meg, hogy adtam még egy esélyt a trilógiának, mert a második rész, ha nem is a legtökéletesebben, de végre működött.