Vélemény:

 

60 Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)

(2020)

Ragadozó madarak (és egy bizonyos Harley Quinn csodasztikus felszabadulása)

 
Borsossy Nézhetetlen  2020.02.09 08:59
2

Katasztrofális férfigyűlölő propagandafilm. Ezen kívül megpróbál egy pszichopatát pozitívan beállítani, no comment, hogy hova süllyedt Hollywood. Már a gonosz a jó, a jó a gonosz...bár ebben a filmben jó karakter nem volt egy sem talán...

 
Syracuse 2020.02.10 15:34
1

Nem a véleményedbe akarok belekötni, ha nem tetszett, akkor nem tetszett, ha azért nem, amiért, akkor legyen úgy. De én nem beszélnék semmiféle süllyedésről, sőt... Nálam sokkal hamarabb kicsapja a biztosítékot a píszífasizmus ami az utóbbi években meghatározza a nemzetközi kultúrát. Ez művészet és a művésznek joga van úgy láttatni a világot, ahogy szeretné, másképp bele lehet ... az egészbe. Engem az is mélységesen felháborít, hogy nem azért kapta meg az Élősködők az Oscart, mert az lett volna 2019 legjobb filmje - bár kétségkívül zseniális lett és még így is a legjobb választás volt szerintem a lehetőségekhez képest - hanem azért, mert mikor adnánk oda a legjobb filmért járó díjat egy idegennyelvű alkotásnak - ráadásul ázsiainak - ha nem akkor, amikor az év legjobb filmje egy minimum megosztó, de progresszív körökben inkább vállalhatatlan mű lett: a Joker. Hollywooddal és a mainstream médiával pont az a baj, hogy sosem mert beleállni a művészetbe, mindig a diverzitást helyezte előtérbe a művészi teljesítménnyel szemben.

 
Borsossy 2020.02.10 16:13
0

Ebből a szempontból igazad van, miszerint a filmgyártás is egyfajta művészet, és a művész szabadon készítheti el a produkciót, amit aztán mindenki úgy értékel, ahogy. Ahogy látható, pontosan ezért nem írtam arról, hogy az ilyet be kéne tiltani...
Nem, eddig nem juthatunk el, eszem ágában nincs megtiltani bárkinek, hogy milyen filmeket gyártson.
Ugyanakkor szerintem (!) a kultúra népnevelő tevékenységet is kifejt, és ebből a szempontból rendkívül kétségbeejtő az a tendencia, amivel rohamosan szaporodnak az olyan filmek, mint ez, ami -ismét csak szereintem- értékrendjüket tekintve semmiféle jó hatással nem bírnak az ezeket a filmeket megtekintő tinilányokra...
Lehet, hogy szelektív a látásom, de mintha manapság eltűnőben volnának a hagyományosan szép értékeket közvetítő filmek. És igen, felmerül a kérdés, hogy mik ezek az értékek... :) De ez túl hosszú vitába menne át...
Illetve köszönöm, hogy leírtad, amit írtál. Főleg az Oscar eredményeket illetően... igen, rendkívül érdekes, hogy állandóan megfelelni akarnak az éppen aktuális PC ideológiának. Bár az is igaz, hogy nem tudom, sőt...soha nem is tudtam, hogy milyen elvek alapján ítélik oda a díjakat.

 
Syracuse 2020.02.11 19:01
1

Sok mindenben egyetértünk és abban is van valami, hogy a hagyományosan szép értékeket - mivel az érték szubjektív - arányosan kellene közvetíteni. Talán az is igaz, hogy egy nem mélyen filozofálgató látványfilm faék egyszerűségű mondanivalója hamarabb megragad az emberekben és ezáltal károsabb hatást is elérhet, de nem szabad elfelejteni a film korhatár-besorolását, így szerintem túl van misztifikálva a véleményformáló hatása is. Plusz, ismerve a háttérsztorit, nem tudok elképzelni egy női csapatról szóló filmet maszkulinként. A Harley Quinn sorozat is szúrja kicsit a szemem néha, de attól még élvezhető, mert a karakter az egyik kedvencem a DC-től.
Sokkal zavaróbb szerintem az, amikor - esetünkben - egy film másnak próbálja magát eladni, mint ami, és látszólag komolyan is veszi magát, miközben rendezőnként változó mértékben ömlik belőle a propaganda. Mert az már propaganda, amikor egy történelmi filmből ömlik a feminizmus, a transzszexualitás, és a progresszió egyéb vívmányai - meghazudtolva ezzel magát a történelmet.