Vélemény:

 

79 Sinister

(2012)

Mr. Boogie és Ethan csatája egy vetítőgépért

 
Laca//Ho/rr/oR//   2021.09.13 11:48
1

Itt nem a jump scare jelenetekre mentek rá, ahogyan az alapesetben történni szokott az effajta műfajoknál. Egy az egyben túlfokozott hangulat volt a cél, a végig tudatlanság állapota, melyet Ethan Hawke remekül alakított. A kis költségvetésű horrornak a home videós vonala jól működött, és nekem a végig komor, sötét hangulatú mű így is bejött, még ha nem is erre számítottam az előzetese után. Bevallom, a hiányérzet megmaradt, mivel jóval kevesebb jump scare vagy akciójelenet történt, mint arra számítani lehetett. Nem teljesen tudott kárpótolni a majd másfél órás kutakodás és az egyre groteszkebb puzzle átláthatósága. Kétes érzések voltak bennem a végén, bár azt hozzátenném, hogy a legvégén történtek nagy csavarbombája meglepett. Jó vége lett, amire nem igazán lehetett számítani, és az egy igazán erős horrorjelenet volt, amire a néző felkapja a fejét, még ha sejthető is, hogy valami történni fog még. Összességében egy jó kis elképzelés volt, persze ebben a műfajba sok újat nem hozott, de azért a sok kutakodás és kétségbeesés mellett (hozzáteszem, jó volt, és kíváncsivá is tett) több jump scare-t is el tudtam volna képzelni.

 
Interfectorem Sabnock 2021.09.21 23:56
0

Szerintem itt a lényeg a miért és a honnan volt! Jumpscare jelenetek? Mi is a jumpscare? Olcsó és gagyi ijeszgetés, ami elvesz a film mondanivalójából...
Itt a folytonos gonosz, és jelenléte, ami kegyetlenül erősen ott van a képernyőn.
:)