Ember a felvevőgéppel

Ember a felvevőgéppel

Chelovek s kino-apparatom
Videók

Az Ember a felvevőgéppel című film lépésről lépésre nyomon követi az orosz városlakókat, amint hétköznapi tevékenységüket végzik, azaz dolgoznak, játszanak, élnek. Egy emberélet egyetlen napja.

(Archívum)

Rendező: Dziga Vertov
Forgatókönyvíró: Dziga Vertov
Szereplők: Mikhail Kaufman
Ország: Szovjetunió
Premier: 1929.01.08.

2018.03.13 hackerjulcsi

Saját korát meghaladó montázs mellett figyelemreméltó a film zenéje: a megnézése után nem tudtam leakadni a track-ről. Bájos, lebilincselő film. Ajánlom mindenkinek, aki szereti!

2017.08.23 NemVagyokRobot

Zseniális. Azokban az időkben, kezdetleges technikával ilyen némafilmet ilyen jó aláfestő zenével, nagyon imádom.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben. Szerző: rbernadett

A rendező, Dziga Vertov testvérét, Mikhail Kaufman választotta a főszereplőnek, aki emellett operatőri tevékenységet is ellátott. Szerző: rbernadett

Az 1929-es szovjet némafilm-dokumentumfilmet élő zenével kísérték bemutatáskor. Később rögzítettek hozzá kísérőzenét, így nem volt rá szükség, hogy a zenekar minden alkalommal élőben zenéljen.Szerző: Bogi87

Az Ember a felvevőgéppel c. filmet '64-ben beválasztották a világ 20 legjobb dokumentumfilmjének sorába Mammheim-ben a Nmzetközi Rövidfilm Fesztiválon.Szerző: Bogi87

A film számos jelenetét rejtett kamerával vették fel.Szerző: Bogi87