Iván gyermekkora

Iván gyermekkora

Иваново детство

Az Iván gyermekkora című filmben a szovjet csapatok a II. világháború ideje alatt egy fiúra, Ivanra bukkannak. A fiú szülei és testvérei eltűntek; ő hajszál híján élte csak túl a fogolytábort. A fiú a századossal, Kolinnal szeretne beszélni, aki a gyereket iskolába küldené. Iván azonban harcolni… Több

Ország: Szovjetunió, Ukrajna
Premier: 1962.04.06.

2015.12.30 batukán

Szerintem ebben a filmben nem annyira a kimondott szavaké, inkább a képeké a főszerep. Nagyszerű, fajsúlyos alkotás. Méltán vitte el az arany oroszlán díjat.

A film 1962-ben elnyerte a Velencei Filmfesztivál fődíját, az Arany Oroszlánt.Szerző: Kralmos

Ez a film volt a Szovjetunió hivatalos Oscar-nevezettje az 1964-es gálára, a Legjobb nemzetközi film díjra.Szerző: Kralmos

A film Vladimir Bogomolov 1957-ben megjelent, "Iván" című kisregényének adaptációja.Szerző: Kralmos

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Akit érdekelnek a különböző értekezések a filmről és a rendezőről, annak a következőket ajánlom: Andrej Tarkovszkij. A megörökített idő; Kovács András Bálint, Szilágyi Ákos. Tarkovszkij, az orosz film.Szerző: citizenfour99