15 perc hírnév

15 perc hírnév

15 Minutes
spikeZ

A film kiindulópontja egy rejtélyes New York-i kettős gyilkosság. A fordulatos történet azonban nem elsősorban az igazság kiderítéséről szól, hanem inkább arról, ki tartja ellenőrzése alatt az igazságot. Egy olyan thriller, amely szokatlan és meglepő szemszögből mutatja be a mindenáron szenzációra vadászó médiát. A 15 perc hírnévben-ben a rendőrök a bűnözőket üldözik, az újságírók meg a rendőröket.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2001.05.24.

2024.02.24 Schumy1

Nem egy amolyan bombasztikus film, de szórakoztató.

2023.11.24 Speedy94

Váratlan fordulatokkal teli akciókrimi

Adott ez az egyébként méltatlanul elfeledett és tök jó film, amiben Robert De Niro a főszereplő. Adott két kelet-európai terrorista, akik a hírnév miatt bármire képesek (erre utal a filmcím), és adott egy túlbuzgó fiatalember, aki önkéntes zsarut játszik. Ezen alapanyagokból pedig egy kiváló és brutális csavarokkal teli remekmű születik, nem kevés szexualitással és vérengzéssel vegyítve. Az pedig egy teljesen váratlan fordulat, hogy a főszereplőtől a film közepén elbúcsúzhatunk kegyetlen mártírhalált halva. Kitűnő film egy erős társadalomkritikával. Ajánlott.

2021.11.23 Péter Fazekas

Nekem tetszett.

2018.05.23 spikeZ

Többször láttam, és úgy érzem egyre jobban tetszik. Nagyon valóságszerűen ábrázolja a sztorit, ami nyilván a filmkészítők munkáját dicséri. Külön kiemelném Karek Roden nagyszerű alakítását, aki szerintem még Robert De Niron is túltett.

2018.08.27 Gríz

Nagyon jó film látványos akciójelenetekkel és izgalmas karakterekkel. Oké, előjönnek benne a szokásos klisék is, de mindezt jól ellensúlyozza a szarkasztikus társadalomkritika, ami a "sorok közt" jelenik meg.

A film egyik jelenetében Charlize Theron afrikaans nyelven beszél, ami a színésznő anyanyelve.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film címe Andy Warhol híressé vált mondásból származik, mely szerint "a jövőben mindenki híres lehet 15 percre." Szerző: rbernadett

A bevándorlási tisztviselő a film elején valóban egy bevándorlási tisztviselő nem egy színész. Szerző: rbernadett

Charlize Theron ingyen szerepelt a filmben, mintegy köszöntet mondva John Herzfeldnek, hogy neki adta az áttörést hozó szerepet a Két nap a völgyben (1996) című filmben.Szerző: rbernadett