Bikanyak

Bikanyak

Rundskop

A vallon-flamand nyelvi határ közelében lévő gazdaságban él a bivalyerős izomkolosszus marhatenyésztő, Jack Vanmarsenille (Matthias Schoenaerts). Társa, az állatorvos Sam Raymond (Frank Lammers) egy kétes ügyletbe keveri a hírhedt hormonmaffia fejével, akit egy utánuk nyomozó zsaru meggyilkolásával vádolnak. Jack marháit szteroidokkal és egyéb doppingszerekkel tömi, hogy gyorsabban és eredményesebben hízzanak, ezért sok vesztenivalója van, ha lelepleződne kapcsolata a szervezettel. Ráadásul titokzatos múltjából felbukkan egy nő, a parfümőr Lucia (Jeanne Dandoy), és gyermekkori barátja, Diederik (Jeroen Perceval), ami tragikus események láncreakcióját indítják el. A Bikanyak megrendítő történet a végzetről és az ártatlanságról.

Forgatókönyvíró: Michaël R. Roskam
Ország: Hollandia, Belgium
Premier (HU): 2012.07.12.
Frank Lammers

2021.10.17 dandelion1983

Matthias Schoenaerts miatt néztem meg a filmet, mert bámulatos színésznek tartom. Nagyon erős darab, nem is tudnék mást elképzelni a főszereplő helyére, aki ilyen erővel tudna hatni ránk. A film végig nyomasztó, depresszív hangulatú, meg is viselt. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

2017.08.28 Berto49

Belga (elég ritkán látható alkotás ebből az országból) film, a legjobb külföldi film Oscarjára javasolták, de nem kapta meg. Elsőfilmes rendező munkája, szerintem túlbonyolított, és tudom, hogy a sötétség – néha az élvezhetetlenségig – művészileg tud... Több

2016.01.22 szaka123

Oscar jelölt alkotás. Nem egy pörgős akció film, de aki szereti az ilyet, az nézze meg. Matthias Schoenaerts nagyszerű színész, amit itt is bizonyít. A hangulat elég nyomasztó, főleg a gyerekkori visszaemlékezések sokkolnak! Egyszer mindenképp, de akár többször is nézhető!

2020.11.12 elekm90

Nem könnyű darab, egy érdekes dráma/gengszterfilm keverék. Matthias Schoenaerts, mint a legtöbb filmjében, itt is leuralja a jeleneteit, elképesztő jelenléte van. Ami eleinte zavart, az a sok szereplő és cselekményszál, kellett egy kis idő, mire összeállt, hogy "ki kivel van".

A film összbevétele 362 607 dollár volt (imdb.com).

Matthias Schoenaerts 13 kg izmot szedett fel a hitelesség kedvéért.Szerző: Kirana80