9 - A szám hatalma

9 - A szám hatalma

The Nines

A film három különböző történetre oszlik, melyben ugyanazokkal az emberekkel találkozhatunk. A rab egy bajba jutott tévésztár történetét meséli el, aki házi őrizet alá kerül, és sajtóreferense valamint szomszédnője jelenti az egyetlen kapcsolatot számára a külvilággal. A Valóságshow egy félórás színfalak mögötti videóra emlékeztet, amelyben egy internetes reality show kulisszatitkaira kapunk rálátást. Végül a Tudás, melynek középpontjában egy elismert videójáték-designer és családja van, akiknek az autója lerobban egy erdő középen. Azonban a misztikus, csavaros és megdöbbentő események, azaz a film igazi lényegére a három rész összekapcsolása adja meg a választ.

Rendező: John August
Író: John August
Premier (HU): 2010.09.16.
Ryan Reynolds
Melissa McCarthy
Ryan Reynolds

2017.04.18 HercegPeter

Az első rész még izgalmas és elgondolkodtató volt, de ahogy haladtunk előre és ahogy elkezdtek kitisztulni a dolgok úgy lett egyre rosszabb ez a film. Bele lehet magyarázni mindenféle mondanivalót, de szerintem az első epizód fonalát kellett volna továbbvinni. Az első rész magában 4 csillag a másik kettő 2-2 így kap hármat.

2015.09.11 Ragemarci

Érdekes film a médiáról, szerepjátékról, vallásról, tehát a szép új világról. Nem szájbarágós sokféleképpen értelmezhető, de azért helyenként elég ponyva így nem lett belőle egy kultikus mindfuck.

2015.11.12 veress75

A Da Vinci-kód című regény jut nagyjából eszembe erről a filmről olyan értelemben véve, hogy az is elég sok emberrel hitette el sikeresen, hogy intelligensebb, mint ami valójában. A kilencek is csak úgy csinál, mintha, valójában azonban nem kell külö... Több

A film összbevétele 62 745 dollár volt (imdb.com).