$9.99

Egy stop-motion animációs film egy sydney-i társasházban élő emberekről, akik a maguk módján az élet értelmét keresik.

(hp)

Rendező: Tatia Rosenthal
Forgatókönyvíró: Etgar Keret, Tatia Rosenthal
Ország: Izrael, Ausztrália
Premier (HU): 2009.11.26.

2016.10.09 Wild-W

Egy kicsit többet várok egy ilyen animációs, vagyis pontosabban stop-motion gyurma filmtől. karaktereket változó mértékben dolgozták ki. Vannak teljesen reális karakterek, kissé szürreális, de vicces karakterek, és hihetetlenül elnagyolt, életképtelen karakterek is...

2015.06.02 Holló

A stop-motion technológiának köszönhetően egyedi és izgalmas a film látványvilága. A narratíva pedig több fontosabb szereplőt követ nyomon, kisebb, nagyobb sikerrel. Dave egy kicsit zavaróan bárgyú, ez miatt egy kicsit irritált a történet néhány ponton. Talán inkább gyerekeknek szánták.

2014.10.30 MrBlond

Nekem tetszett, úgy ahogy van. Aranyos karakterek életeibe kapunk röpke betekintést, de végül az egész egy kerek történetté, egy életképpé áll össze, mint a gyurma, amiből kiformázták őket.

2015.02.16 cvölf

Ez a film megadja a választ a legnagyobb kérdésre: Mi az élet értelme. Bár első ránézésre ez csak egy gyurma film a gyerekeknek, valójában sokkal többről van szó. Az alkotóknak sikerült zseniális módon bemutatni az embert, az életet, a szerelmet és az akciót. Gyönyörűen válik egy egységes egésszé a történet.

A film összbevétele 52 107 dollár volt (imdb.com).