A bukás - Hitler utolsó napjai

A bukás - Hitler utolsó napjai

Der Untergang

Bruno Ganz

1945, a második világháború utolsó napjai. Berlinben Hitler (Bruno Ganz) bunkerében még pár nappal a teljes összeomlás előtt is vannak, akik a győzelemben hisznek, és nem létező csatákat vívnak. Egy ideológiai rendszer elbukásának történelmi és pszichológiai végórái a maguk kegyetlen… Több

Ország: Ausztria, Németország, Olaszország
Premier (HU): 2005.01.20.

2022.08.04 Reitman

Ganz-ot nagyon szeretem. Állítólag nagyon realisztikus. Nagyon jó!

Nagyon megdöbbentő,és realisztikus alkotás egy eszme,rendszer,egy álom összeomlásáról.Döbbenetes erővel pörögnek a filmkockák,és a székbe présel a hihetetlenül nyomasztó légkör.Nagyon erős mozi,ajánlanám mindenkinek.

2021.10.26 Képkockák

Bruno Ganz svájciként is a legjobb színész, aki eljátszotta Hitlert. Egy tökéletes történelmi film, amit iskolában is mutogatni kéne.

2019.01.14 dailyfilmsan

Nagyon letaglózó a film. A tekintetet a képernyőre szegezi és egy olyan kínkeserves és borzalmas időszak végnapjait mutatja meg amit ma talán a filmek nélkül el se tudnánk képzelni. A film nem rendelkezik sok harcjelenettel és javarészt Hitler bunker... Több

2017.12.21 Deku

Hát talán furcsa, hogy nem egy fejtörős film de pontosan erre volt szükségem. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet.

A nyitójelenetben, mikor Traudl jelentkezik a titkárnői állásra, Traudl Humpsként mutatkozik be Hitlernek. A későbbiekben viszont Traudl Junge néven említik. Ennek oka, hogy az 1942-es nyitójelenet és a későbbi, 1945-ben játszódó események között Traudl férjhez ment. Bár ez a filmben nincs bemutatva, a névváltoztatást helyesen tartalmazza a film. Szerző: elekm90

A film azon részéből amikor Hitler rájön hogy elvesztette a háborút a mai napig sok különböző mémvideó készül és terjeszkedik az interneten. Szerző: dailyfilmsan

Hitler életének utolsó 10 napját filmesítette meg ez a film. Ez az időszak április 20 és április 30 között zajlott le az 1945-ös évben.Szerző: dailyfilmsan

Alexander Held színész 10 kilogrammot fogyott Walter Hewel karakterének megformálásáért. Szerző: Diesel