Susan Loughnane

Egy elszánt fiatal nő és egy sérült okkultista az életüket és a lelküket is kockára teszik egy veszélyes rituálé miatt, amely révén elnyerhetnék azt, amire a legjobban szükségük van.

(ps)

Rendező: Liam Gavin
Író: Liam Gavin
Ország: Egyesült Királyság, Írország
Premier: 2016.07.08.

2023.09.13 Attyla

A dark song

Bent volna a helye az angyalos filmek top 10-ben. A kicsit giccses ruháját leszámítva szerintem a valaha volt legjobb ábrázolás. Csodálatosan érzékeltetve van, hogy bosszúnak és utálkozásnak nincs helye.

Egy kőkemény film egy okkultista szertartásról,amit egy nő kér egy sátánista paptól,hogy kapcsolatba léphessen a fiával,és ennek a kálváriája.Szuper a képi világ,és direkt jó,a fokozatos lassítás a történetben,szép színekkel dolgozik a rendező,és mag... Több

2022.08.24 kabel

Szép kis történet, de valami hiányzott

Egy egész eredeti világot kapunk, melyben egy többynire érdekes ördögűzés jellegű dolgot járhatunk végig. Maga a rituálé érdekes, és bár a női karakter megy előre, a férfi karakter kb. egy helyben álldogál és nem igazán történik semmi drámai egészen a végéig, ami bár kimondottan izgalmas képi világgal operál, mégis úgy éreztem a film valami grandiózusabb dolog felé épített.

2023.07.25 Jocpappa

Az egyik legerősebb film, amit idén láttam. Nagyon jól megírt „horror”, nagyon realisztikusan ábrázolja az okkultizmust. Inkább érdekes, mint félelmetes, viszont amikor utóbbi, akkor a hideg ráz tőle. Huhh bakker, még most is. Immáron sajnos horror s... Több

2021.11.01 BoBamburg

Pár hónapja volt szerencsém eme filmhez, de sajnos nem nagyon állta ki az idő próbáját, mert elég nehezen tudom már felidézni, mi is történt benne. De többnyire a szokásos és kötelező sablonos sztori, közben egy-két jól elkapott jelenettel. A vége viszont király volt.

A film összbevétele 23 742 dollár volt (imdb.com).

A film a 2016. szeptember 22-én debütált a Fantastic Filmfesztiválon.Szerző: hp

A film nem kapott országos moziforgalmazást, csak néhány teremben vetítették. Ezzel egy időben jelent meg a VOD-szolgáltatók kínálatában. Szerző: hp

A filmet igen pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 100 százalékon áll (2017. március).Szerző: hp

Liam Gavin rendező mindössze 20 nap alatt forgatta a belső terekben játszódó jeleneteket.Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2018. 03. 01.)
Az A Dark Song nem ajánlott azoknak, akik pörgős, akciódús filmre vágynak. Nehezebben emészthető, megosztó, ugyanakkor a maga módján rendkívül szórakoztató darab, üde színfolt az egyébként kevéssé változatos palettán.
Értékelés: 7,5/10 Több

(2017. 05. 07.)
Az a borzasztó furcsa helyzet áll tehát elő, hogy menet közben az A Dark Song egy sokkal izgalmasabb, átgondoltabb film képét mutatja, mint amilyenné végül összeáll. Egy olyan trükk, ahol hiába jövünk rá a blöffre, az mégsem nullázza le teljesen a mutatványt - noha nincs mit szépíteni azon, hogy végeredményben nem fogunk semmit magunkkal vinni ebbő... Több