A háború kísértetei

Saints and Soldiers
Candy
Corbin Allred
Corbin Allred

A film a második világháború idején játszódik a belga fronton. Négy amerikai és egy angol katona történetét meséli el, akik véletlenszerűen verődtek össze az ellenséges német vonalak mögött a hírhedt Malmedy mészárlás után, mely során hetven hadifoglyot lőttek halomra a belga Malmedy közelében.

Rendező: Ryan Little
Forgatókönyvíró: Geoffrey Panos, Matt Whitaker
Premier (HU): 2008.04.07.

2023.05.24 Gyémánt Oroszlán Jankó László

Az elején a bemutatószöveg elég összevissza lett megfogalmazva.

2021.10.26 Képkockák

Folyamatosan azt várod, hogy több lesz a film, de a film végéig csak reménykedsz, majd nem történik semmi.

2015.04.20 justynaw

Az egész film valahogy nagyon megrázó, és küzdelmekkel teli. De, hát a legtöbb háborús film az. Nem érzem ennél, hogy ez valami hiánypótló alkotás lenne.

2015.03.30 Candy

Keresem a szavakat... Akinek van felesleges 130 perce, annak ajánlom. Egyébként egy szinte unalomba torkoló, látványelemekben és akcióban gyér film. Talán a költségvetése miatt lett ilyen. Maga a sztori is gyatra, de az a szaggatottság, vontatottság elkeserítő.

2015.01.07 Thor

Háborús filmtől azt várnám, hogy a borzalmak mellett mutat valami jellemfejlődést is a karaktereknél. Az egész valahogy statikus, nem mozdulnak a szereplők semerre. Mintha nem történne velük semmi sem.