A kincses bolygó

A kincses bolygó

Treasure Planet

Jim Hawkins átlagos kamaszfiú: kalandra, szabadságra és izgalomra vágyik. Szuperszonikus szolárszörfjén bebarangolja a tiltott bolygókat és a zajos ûrkikötõket, miközben messzire vágyik anyja ûrhajós-kocsmájától, a Benbow fogadótól. Amikor azonban az igazi kaland kopogtat a… Több

Premier: 2002.11.05. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.10.18 JRD

A kincses sziget című regényt sokszor feldolgozták már. Tehát meg is jelent A kincses bolygó, mely a jövőbe helyezte a történetet, ahol A kincses sziget ruhái, díszletei és hangulata remekül megfért a futurisztikus megoldásokkal, űrbéli lényekkel, b... Több

2017.07.23 Orosz István

Gyermekkoromban nagyon sokat néztem ezt a mesét nagyon aranyos, de csak később jöttem rá, hogy ez a Kincses sziget, modern animációs feldolgozása. :D Örök kedvenc marad.

2019.04.23 dailyfilmsan

Élvezhető, és gyönyörű futurisztikus rajzfilm, ami valamiért nem örvend közkedveltségnek. A karakterei igaz, nem kiforrott jellemek, de nem is kell, hogy azok legyenek. A bolygóközi utazás megvalósítása igen kivételes és ötletes egy rajzfilmhez képest.

2022.11.08 Timon

Ez a rajzfilm tele van ötletekkel, tagadhatatlan. Korábban olvastam rövidített változatát mesekönyvben, és jó volt filmen látni. Az animációján látszik, hogy a klasszikus Walt Disney-filmekhez híven korához hű. Kissé kiszámítható volt, hogy a hajón m... Több

2019.04.26 Ms. Akárki

Imádom. Az egyik legkedvesebb emlékem a Disney mesékkel kapcsolatban. A zenék és a történet is igazán klassz és mozgalmas. Rengetegszer megnéztük, és mindig imádtuk. Tipikusnak nem éppen mondható kincskeresős mese... némely film megirigyelhetné ennek a mesének az összetettségét.

Hugo Weaving, Steve Buscemi és Harry Enfield mind esélyesek voltak Dr. Delbert Doppler szerepére.Szerző: dailyfilmsan

James Franco, Keanu Reeves és Viggo Mortensen is esélyes volt Jim szerepére.Szerző: dailyfilmsan

Jim teljes neve James Pleiades Hawkins. A Pleiades egy csillaghalmaz, amely a Taurus csillagképben található.Szerző: dailyfilmsan

A film nagyon elhasalt, 79 millió dollár veszteséget generált, ugyanis világszerte az összes bevétel amit össze sikerült hoznia mindössze csak 101 millió dollár volt. Az elkészítése pedig 180 millió dollárba került. Szerző: dailyfilmsan