A leggyorsabb Indian

Bafam
Diane Ladd
Diane Ladd
Anthony Hopkins

Burt Munro egy isten háta mögötti kisvárosban él, valahol Új-Zélandon az 1960-as években. Saját világot teremtett magának, amelynek két főszereplője van - ő és az 1920-as években gyártott Indian márkájú motorja. Egész életét a motor tökéletesítésének szenteli, és amikor úgy érzi, hogy elkészült vele, nekivág a nagy útnak. A világ egyik leghíresebb gyorsasági pályája a Utah állambeli Bonneville sóval borított síksága. Az út hosszú, és a 60-as évek felgyorsult életet élő Amerikájában úgy közlekedik a világ végéről érkező férfi, mintha egy idegen bolygón járna. Munrót különös és nyílt természete, fanatikusságában is tiszta vágyai átsegítik a nehézségeken; bármerre visz… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Új-Zéland
Premier (HU): 2006.10.05.

2023.12.18 Bafam

Kíváló motoros film egy máig fennálló rekordról

Ez egy kiváló film egy máig fennálló rekordról. A filmet megtörtént események alapján készítették a film mesterei az új-zélandi James „Burt” Munróról. A főszereplő egy veterán motorkerékpár-szerelő és motorversenyző, akinek a szerepére nem is találhattak volna alkalmasabb színészt, mint a legendásan jókat alakító angol színészt, Sir Anthony Hopkins filmszínészt. A film története viszonylag egyszerű, miszerint egy veterán motorversenyző a maga építette 1000 köbcentiméteres motorkerékpárjával el kíván indulni egy gyorsasági versenyen, de maga a film tele van nem várt fordulatokkal, csavarral, szerelemmel, barátságos és gáncsoskodó alakokkal, és egy kis emberi gyarlósággal. A filmhez választott zenék is egytől egyik kiváló alkotások, melyek a film hangulatához inkább hozzátesznek, mintsem elvesznek belőle. A történethez az is hozzá tartozik, hogy nemcsak a motorkerékpár rekord megdöntése kap csak itt hangsúlyt, azaz ez nem igazán egy sportfilm, vagy technikai sportok filmje, hanem egy emberi értékeket is felvonultató film. Megjelenik többek között a szerelem idős korban, barátságok, igaz barátságok, egymás iránti elkötelezettség, egymásra való figyelem és segítőkészség. Ez egy nagyszerű film, kár, hogy megdöntötte azt a rekordot, mert én még néztem volna tovább...

2017.12.23 Deku

Pusztított a film. Én padlót fogtam tőle annyira bejött. Nem volt benne semmi túlzás. Nagyon el van találva a film. A filmben szereplő zenei világ is igazán hangulatos és szeretetre méltó.

2017.05.25 Berto49

Rengetegen teljesen odáig vannak ezért a filmért, meg Hopkins játékáért, én nem voltam elájulva egyiktől sem. Eléggé untam, csak nem akartam látatlanban törölni a gépemről. Az is hozzájárult, hogy motoros sebességi rekord hajhászásáröl van szó, amit... Több

2019.05.23 MP170506

Egy megindító, felkavaró igaz történet, Anthony Hopkins kiváló alakításával. Bár nem vagyok oda a színészért, de ebben a filmben nagyot alakít. A történet kiváló és a megvalósítás is.

2019.01.06 szabomarc

Aranyos történet, jó megvalósítás, élmény volt nézni igazából a filmet is, pont úgy mint azon belül Anthony Hopkins játékát. Élvezetes filmet hozott össze ismét.

Tisztelegve Munro előtt, az Indian Motorcycle 2013-tól „Spirit of Munro” névre keresztelt egyedi tervezésű áramvonalas motorkerékpár gyártásának forgalmazását kezdte meg.Szerző: Bafam

Munro egyik rekordkísérleténél 200 mérföld/óra [mph], azaz 320km/h feletti sebességet mértek, de mivel ez nem hivatalos futás volt, ezt az eredményt nem kvalifikálták.Szerző: Bafam

Munro három világrekordot ért el: 1962, 1966, és 1967-ben, utolsó rekordjánál 68 éves volt.Szerző: Bafam

Munro motorkerékpár-versenyző 1967-ben megdöntötte az 1000 cm³ alatti világrekordot, melyet azóta senki nem döntött meg, a rekord mind a mai napig fennáll.Szerző: Bafam