A legjobb dolgokon bőgni kell

A legjobb dolgokon bőgni kell

Things Worth Weeping For

Maja úgy érzi, az élete végre kezd rendeződni. Barátjával végre kiköltöznek abból a lakásból, amelyet egyetemista koruk óta béreltek másokkal közösen, és úgy tűnik, már minden rendben lesz, amikor egy régi rokonuk váratlanul meghal.

A családból senki sem érkezik sengíteni, még Maja anyja is távol… Több

Rendező: Grosan Cristina
Zene: Iamyank
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.09.16. | Filmio (2022.07.28.) | Cinego (2023.02.16.) | Telekom TVGO (2024.02.02.) | HBO Max (2024.02.09.)

Grosan Cristina
Grosan Cristina
Huzella Júlia

2024.04.20 Emmersson

Feszengős

Mielőtt véleményt akartam írni, három csillagban gondolkodtam. Aztán átgondoltam, hogy milyen filmekre adtam én ennyit, és azoknál ez bizony gyengébb. Az egész film alatt kényelmetlenül éreztem magam. De nem azért, mert kilökött volna a komfortzónámb... Teljes kritika

2021.09.17 orbanzso

Nagyon rendben van ez a film, imádtam a humorát, a történet pedig amennyire keserédes, annyira aranyos is. Olyan dolgok ezek, amelyekkel mindannyian szembesülünk az életben.

2021.10.13 dyogenes

Bezzeg a mi időnkben...

Tetszett a film. Hasonló korú gyermekeim vannak, hasonló gondokkal. Elismerésem az alkotóknak, csak így tovább!

2021.09.16 petera050

Nagy fenntartásokkal vártam erre a filmre, szerencsére azonban kellemesen csalódtam. Egszerűen imádtam, ha jobban belegondolok.

2022.01.29 Crystaldeer

Ezen nem fogsz bőgni

Mivel a film szerint a legjobb dolgokon bőgni kell, ez nem tartozik a legjobb dolgok közé, szóval bőgni biztos nem fogsz rajta, de még nevetni se nagyon. A story nem lett volna rossz, de olyan se eleje, se vége film, amit én nagyon nem szeretek amúgy, ha egy filmnek nincs normális befejezése. Adok egy tippet, hogy ne pazarold rá az idődet. ;)

A film 7 567 966 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Grosan Cristina első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd

(2021. 09. 20.)
Nem bajlódik a babákkal meg a kutyákkal
Grosan Cristina első filmje tehát igencsak ígéretes debütálás, mely nyugodtan odatehető a magyar függetlenfilm hasonló, jobban sikerült kísérletei mellé. A hangvétel pontos eltalálásán túl már csak a karakterfejlődés ábrázolásán kell majd dolgozni a jövőben. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 09. 30.)
Grosan nagyon szépen bánik főszereplőjével (nyilván azonosul is vele), s a film legjobb, legszerethetőbb pillanatai is akkor születnek meg, amikor Rainer-Micsinyei egyik lábáról a másikra nehezedik, s motyog valami rögtönzöttnek tűnőt – bármiről, amivel karakterének épp kezdenie kellene valamit. Több
Az utolsó szó
2020