lord777
Alfred Hitchcock
George Sanders
Nigel Bruce
Reginald Denny

Max de Winter nem rég özvegyült meg, de máris új feleséget hoz a házba. A fiatal, vonzó nő, akivel egy szállodában ismerkedett meg az angol földbirtokos, igyekszik megbarátkozni az új helyzettel, azonban nincs könnyű dolga, mert férje még láthatóan nem heverte ki első felesége halálát. Nem… Több

Premier (HU): 1941.02.18.

2023.08.27 Ergit

Még mindig hatásos ez a film!

Na igen!A mester született zseni volt,szinte bármihez nyúlt,sikerfilm lett. Így volt ez a Rebecca-val is.Akkoriban sokkal szebbek voltak a snittek,vagy jobban figyeltek ezekre a dolgokra,és a színészek többet játszottak a testükkel,és az arcukkal. Kiváló alkotás.

2017.10.14 Deku

Hitchcock egyik legeslegjobb filmje szerintem és ez oltári. Hatalmas csalódást okozott ez a film, azonban ez a fajta csalódás most pozitív volt. Nem szándékoztam megnézni, mivel nem keltette fel az érdeklődésemet.

2017.11.13 Zsceeeka

A musical hatására olvastam a könyvet, majd annak hatására néztem meg ezt a filmet. A történet teljesen megegyezik előzőekkel, tehát abban nem volt újdonság. Tetszett a film, talán jobb lett volna ezt legelőször megismerni, de szépen kiegészíti a másik kettőt.

2015.02.16 Evcsi95

A könyvet elolvastam, a musicalt láttam, ezek után nem volt kérdés a film sem. Nagyon jó, nagyon jó, nagyon jó.

Sir Alfred Hitchcock Daphne Du Maurier (1907–1989) három regényét is megfilmesítette. A filmek elkészítésének időrendjében: "Jamaica fogadó" (1939 - a Mester utolsó angol filmje, szerződés kényszerítette rá), "A Manderley-ház asszonya" (1940), "Madarak" (1963).Szerző: Berto49

A film reklámplakátján ez a szöveg volt olvasható: "Imádtátok a könyvet, most megélhetitek a filmet". Ebből is látszik, hogy a film készítői Daphne Du Maurier bestsellerének sikerére alapozták a film fogadtatását. Alfred Hitchcock annak ellenére, hogy igyekezett saját képére formálni a filmet, végig hű maradt Maurier regényének történetéhez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Alfred Hitchcockról az a hír járta, hogy nagyon rosszul bánt a színészeivel, amelyet sokan az angol színházi tradíciókból eredeztetnek, ugyanis a színházi színészek nem tartották túl sokra a filmes színészeket, mert túl könnyűnek hitték a filmes alakításokat. A Rebecca kapcsán Hitchcock úgy nyilatkozott Laurence Olivier-ről, hogy úgy játszik, mintha felkérték volna az Egyesült Államok elnökének és ennek az elvárásnak kellene megfelelnie.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Vivien Leigh is felmerült Rebecca szerepére, amelyet azért is szerett volna nagyon a színésznő, mert így közel lehetett volna szerelméhez, Laurence Olivier-hez, ám a próbafelvételek idején még forgatták az Elfújta a szél utolsó jeleneteit, így Leigh-nek egyik percről a másikra kellett volna átváltani Scarlettről a sokkal szolidabb Rebeccára, így nem tudott meggyőző lenni, s nem is kapta meg a szerepet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 07. 03.)
Igazi mestermű, ami úgy megborzongatja az ember lányának lelkét, hogy még kispárnával a fején sem mer elaludni. Több
Tabu
Outer Banks