A másik Boleyn lány

A másik Boleyn lány

The Other Boleyn Girl

Anne és Mary Boleyn nemes hölgyek, akik VIII. Henrik uralkodása idején élnek Angliában. Családjuk egyetlen célja, hogy minél jobb pozícióra tegyenek szert a társadalmi ranglétrán, ehhez pedig a két lányt elküldik a királyi udvarba. A testvérek hamarosan azon kapják magukat, hogy egymás… Több

Forgatókönyvíró: Peter Morgan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.06.05.

2023.09.29 Meselepke

Zseniális, de többnyire nagyon szomorú történet

Boleyn Annáról sokat hallottam már, de a testvéreiről szinte semmit, ezért előzetes utánanézés nélkül teljesen más, sokkal vidámabb történetre számítottam. Ebben egyik intrika követte a másikat, egy fordulatos, zseniálisan csavaros történetté alakulva. Amit én korábban nem ismertem, ezért végig fenn tudta tartani az érdeklődésemet a hatalmas szomorúsága ellenére. Nagyon átérezhetően bemutatja azt is, hogy milyen kilátástalan volt a nők helyzete, mennyire nem voltak jogaik, mennyire kiszolgáltatottak voltak. A valóság viszont biztosan sokkal borzalmasabb volt még ennél is, mert nem ugyanazt lehet érezni egy figyelmes(nek induló), kedves(nek induló), jóképű, sportos férfi iránt, mint egy borzalmas személyiségű, elhízott, sokkal öregebb pasas iránt. Nem hiszem, hogy a valóságban volt bármilyen szeretet, szerelem tőle vagy iránta (úgy tudom, a valóságban egy narcisztikus pszichopata volt), és úgy már a történet se lett volna ilyen érdekes, mint ebben a filmben. A valós történet abban is kevésbé érdekes, hogy Mary nem volt az a megtestesült jóság és ártatlanság (és nem is ő volt a fiatalabb lánytestvér), ahogy picit utánaolvastam a film megnézése óta. Annak azért örülök, hogy a sok szomorúság mellett egy részleges happy end is jutott!

2018.04.28 Filmelemző

Nagyon szórakoztató és túlnyomórészt hiteles történelmi film. Azért csak "túlnyomórészt" mert például a 150 kilós, pöffeteg külsejű, nagy hasú VIII. Henriket a kisportolt testű 190 centis Eric Banával játszatják el, Boleyn Anna pedig szexbombaként tü... Több

2023.08.28 Ergit

Én ebből a filmből tudtam meg, két Boleyn lány élt, mindkettő a király szeretője volt... Anna kapcsolata a királlyal nem igazán hű, ahogy a királyt megszemélyesítő színész alkata, játéka sem az.

2018.03.27 Rowena430

Számomra nagy csalódás volt a film, ilyen jó színészektől és magától a könyvtől sokkal jobbat vártam. Persze, minden könyvadaptációt átírnak, de ezt nézve nekem egyáltalán nem jött le, hogy ez abból a könyvből készült. Hatásvadász és nevetséges volt, néha már egészen olyan mint egy rossz vicc.

2016.06.15 DarkMoss

A főszereplők alapján valami sokkal jobbra számítottam, mert hát mégis csak Portman és Johannson, akik azért elég jó színésznők, és nem is annyira a játékukkal volt probléma, talán inkább a rendezéssel. Unalmas, egyhangú film lett, ami nem igazán tudott lekötni, pedig általában szeretem a történelmi drámákat.

2003-ban már megfilmesítették a történetet, de csak televízióba.Szerző: mamiéstöti2

A film Philippa Gregory azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

A valóságban Mary korántsem volt az az erényes lány, ahogy a filmben ábrázolják. Ellenkezőleg, a maga korában ismert volt franciaországi viszonyairól.Szerző: kázsé

Ez Justin Chadwick első mozifilmje.Szerző: kázsé