A Moszkító-part

Helen Mirren
River Phoenix
Peter Weir
Peter Weir

Allie Fox, a különc és öntörvényű feltaláló elhatározza, hogy megvalósítja álmait: elhagyja családjával az Egyesült Államokat, hogy felépítsen egy jéggyárat, és ezzel létrehozzon egy új civilizációt a közép-amerikai dzsungel közepén. Családja ellenkezése, nézeteltérése a helyi prédikátorral és az állandó küzdelem a természet erőivel felőrlik idegeit. Megszállottsága komoly veszélybe sodorja családját.

Rendező: Peter Weir
Író: Paul Theroux
Forgatókönyvíró: Paul Schrader
Premier: 1986.11.26.

2023.08.30 pacific22

Egy rögeszmés, szerethető feltaláló

Egy aranyos, bugyuta film, ami miről is szól? Egy olyan tehetséges feltaláló férfiről, akinek elege lett az USA-féle civilizációból. Feltalált egy jéggyártó gépet. Retteg attól, hogy a civilizáció és vele együtt a családja is el fog pusztulni egy közelgő atomháborútól. A film egy darabig vidám, de végül egy szomorú befejezés kapunk. Charlie a legidősebb fiú mint narrátor lezáró gondolata nekem csalódás, szerintem nem egy jó befejezés. Ettől függetlenül egy kedves, csacska film, 1x megnézhető, ha egy Robinson-féle családszerű filmre volnál kíváncsi. A szereplők és a rendezés nagyban emeli a nézhetőséget.

2018.11.07 urbanistaa

Harrison Ford talán legpocsékabb filmje, még a címe is rosszul hangzik. Nem érdemes megnézni. Tele van felesleges üresjárattal, sablonnal, közönséges jelenettel.

2021.05.05 User 0306

A története elgondolkodtató, a drámája mély, de egyben furcsa a történet. Csak unalmas az egész, tele csupa üresjárattal. De a színészek jók benne.

2017.02.28 dulkap

Ford karrierjének egyik legerősebb alakítását nyújtja a bipoláris, megszállott és őrült feltaláló szerepében. Phoenix itt is megmutatja, hogy már gyerekként karizmatikus tehetség volt. Mirren ezúttal inkább csak statiszta volt, nem mutathatta meg a t... Több

2020.05.19 sptt

Egynek elmegy

34 éves film, ennek megfelelően kell hozzáállni. Harrison Ford és Helen Mirren viszik a filmet, de érdemes megnézni a fiatalon elhunyt River Phoenix miatt is. A történet felejthető, de láttam már sokkal rosszabbat is.

A filmet 1986 januárjában forgatták nagyjából 25M $-ból.Szerző: dulkap

River Phoenix és Harrison Ford között nagyon szoros kötelék alakult ki a forgatás során. Ford maga javasolta, hogy Phoenix alakítsa a fiatal Indiana Jonest az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovagban (1989). Szerző: dulkap

Jack Nicholson is felkérték Allie Fox szerepére, de ő visszautasította, mert nem tudta volna nézni a Los Angeles Lakers meccseit Belize-n, ahol a film nagy részét forgatták. Szerző: dulkap

Az össze filmje közül Harrison Ford ezt tartja a kedvencének.Szerző: dulkap