A Riviéra vadorzói

A Riviéra vadorzói

Dirty Rotten Scoundrels
dulkap

Lawrence Jamieson elegáns, kifinomult úriember, aki könnyedén elhiteti a turistákkal, hogy személyében egy száműzött uralkodót tisztelhetnek. Egy szép nap a vonaton ülve megismerkedik egy kisstílű szélhámossal, Freddy Bensonnal, aki szegény öreg nagyanyja javára gyűjt könyöradományokat. A baj csak az, hogy mindketten azonos helyen, a Riviéra exkluzív felségterületén szeretnének mindenkit megkopasztani. Ezt a gondot csak egyféleképp lehet megoldani: ha szövetkeznek egymással és ki-ki a maga módján, de mégis közös erővel fosztják ki a hiszékenyeket.

Premier (HU): 1991.08.30.

2019.12.12 Eniq

Nem volt rossz a film, de nálam nem lesz újranézős. Előbb láttam az idei év feldolgozását a Csaló csajokat és az ott olvasott kritikák miatt néztem meg ezt, de én nem érzem, hogy ez annyival jobb lenne. Ettől függetlenül tényleg jobban tetszett, mint az, valahogy szimpibb volt a két csaló karaktere is.

2016.07.20 ArpiHajdu és Réci

Egy műsorban beszéltek a filmről, amelyben nagyon jó véleménnyel voltak róla. Úgy döntöttem, hogy én is megnézem, s meg kell mondjam, a műsorvezetőknek igazuk volt. Egy parádés vígjáték két nagyon durván szélsőséges főszereplő küzdelméről (a kimért, ... Több

2017.06.29 dulkap

Kicsit keveréke volt az amerikai és a brit vígjátékok hangulatának. A színészek rendben voltak, a történet is jó volt, csak nálam akkor működött volna, ha két szerethető szélhámos vetélkedését láthattuk volna. Nekem azonban Lawrence nagyon nem volt s... Több

2015.04.19 rbernadett

Többszörnézős vígjáték. Nagyon szeretem, mert nem akar több lenni mint ami.

2019.02.10 dailyfilmsan

Nagyon jó volt. Szórakoztató, cseles és vicces. Az átejtés mestereinek szórakozása. A színészek igazán megcsillogtathatták tehetségüket hiszen improvizációs csalók szerepében nem okoznak csalódást. A Francia riviéra csodálatos helyszínei üdítőek a szemnek. A történet pedig brilliáns.

A valóságban nincs is vasútállomás Portofino-ban.Szerző: dailyfilmsan

Amikor Fredy és Janet megcsókolják egymást a vendégszobában a film vége felé a tükörben látni lehet egy mikrofont. Szerző: dailyfilmsan

A rendező, Frank Oz megjelenik a film végén statisztaként, amikor Caine és Martin találkoznak a reptéren. Szerző: dailyfilmsan

A filmet 1991 augusztusában mutatták be először Magyarországon.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 09. 07.)
Itt minden összejött, ami miatt érdemes rászánni az időt egy vígjátékra, ha végképp elegünk van az életünkből, nyugodtan keressük elő, garantáltan fel fog vidítani bennünket! Több