A hentes, a kurva és a félszemű

A hentes, a kurva és a félszemű

A hentes, a kurva és a félszemü
Schumy1

Herendi Gábor
Till Attila
Nagy Zsolt

Az első világháború utáni Magyarországon szinte kiskirályként éli mindennapjait a HENTES, mígnem egy nap újra feltűnik a színen korábbi üzleti partnere, az egykori csendőrtiszt, a FÉLSZEMŰ. Nincs azonban egyedül, egy nővel érkezik. Férfi munkát ad mindkettejük számára, ám amikor a nőről… Több

Rendező: Szász János
Forgatókönyvíró: Bodzsár Márk, Szász János
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.01.25. | RTL+ (2022.11.17.) | Filmio (2024.02.08.)

KULCSSZAVAK

2024.02.21 Schumy1

Jó történet, jó vágások, jó képi világ. Számomra egyszer nézős volt. Én speciel már unom a sok háború előtti vagy rögtön utáni filmeket, mintha más nem történt volna, csak a sebeinket nyalogatjuk. Tudom, hogy nem erről szól a film, csak ez most kijött.

Nem érte el azt a bizonyos szintet.

Szász János mindent megpróbált, de most nem futotta többre. Máthé Tibor jól kezelte a felvevőgépet, de talán ez volt a film igazi pozitívuma. Miről is szól ez a két világháború között játszódó történet? Lássunk neki, mint egy jó ebédnek. Egy háromszö... Teljes kritika

2019.10.30 indingo

A színészek remekül hozták a karaktereket, Nagy Zsolt szinte felismerhetetlen volt. A történet képi világa érdekes, megkapó, de valahogy a története túl egysíkú volt.

2023.03.08 Bafam

Igazi gyöngyszem, igaz történet alapján. Szerintem szenzációs!

Egy megtört kurva, Mária (Gryllus Dorka) és egy menekülni kényszerülő, sok bűnnel rendelkező, mégis valamelyest jó lelkű katonatiszt, Gusztáv (Nagy Zsolt) románca. A túlélés és egy boldogabb élet reményében próbálnak pénzt szerezni egy Döbrögi-szerű hentestől, Kodelka Ferenctől (Hegedűs D. Géza), aki kiskirályként él egy olyan szegény vidéken, ahol mindenki az ő hentesüzemére és jóindulatára van utalva. Kodelkát azonban megbabonázza Mária szépsége, és a párt állandó ajánlatokkal bombázza: egyre több pénzt ígér egyetlen éjszakáért cserébe. Aztán beindul a véres tragédiába torkolló történet.

2018.01.20 ArpiHajdu és Réci

Nyomasztó gyöngyszem

A magyar filmipar egy újabb gyöngyszemét köszönthetjük Szász János új filmjében, amely nem mindennapi filmélménnyel jutalmazza meg közönségét. A rendező művei mindezidáig kimaradtak az életünkből, de a premier előtti vetítés előtt A nagy füzettel elk... Teljes kritika

A film 26 967 854 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 216 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A történetet még egy kupléban is megénekelték annak idején, ami így szólt: "Lédererné mi van a kosárban?Kodelkának keze, feje, lába!".Szerző: ArpiHajdu és Réci

A karácsonyi jelenetben a statisztákat a helyi emberek alkották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg Ulrich Thomsen, dán színész is csatlakozott volna a fim szereplőgárdájához, aki Szász János korábbi filmjeiben, az Ópium: Egy elmebeteg nő naplójában, és A nagy füzetben is szerepelt, ám végül mégsem tudta elvállalni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A korabeli sajtó "Háromszor próbáltak megölni egy embert!" szalagcímmel számolt be a történtekről.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 02. 28.)
A hentesbárd megremeg
A hentes, a kurva és a félszemű című film a darabolós thriller és a lélektani dráma között tétovázik, egy nem létező középutat keresve. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

(2018. 02. 28.)
Gonosz emberek csúnya dolgokat csinálnak, de azt sem túl okosan. Nagyjából erről mesél Szász János remek hangulatú filmjében, aminek cserébe nemhogy fél szeme, de se füle, se farka. 6/10 Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 01. 29.)
A Viszkis
Fájdalmasan hiányzik az egy mondat, amiben tömören és velősen összefoglalhatnánk a film lényegét. A figyelmet mindenképp felkelti, hogy gyilkolnak és van benne egy kurva, de többre sajnos nem futja a 105 perces játékidő alatt. 5,5/10 Több

(2018. 03. 29.)
Egyedi hangvételű moziban van részünk, melynek legnagyobb erénye az, hogy a film érdekes tónusú és egyedien fényképezett, erős hangulatú képek gyűjteménye. Több

(2018. 03. 09.)
Húsbanda
Zavarba ejtő filmet készített Szász János, Máthé Tibor kompozíciói kifejezetten erősek, a kihalt, szürke, mocskos közeg, a nyomorúságos, világvégi lerakatnak tűnő falu, a mozdony fehér gőze, a sár, a köd erős atmoszférát teremtenek. Az egy-egy jelenetben felbukkanó színészi alakítások is emlékezetesek (Andorai Péter cinikus főtisztje, Börcsök Enikő... Több