A velencei kalmár

A velencei kalmár

The Merchant of Venice

Bassanio célja, hogy Belmontba hajózzon és megkérje Portia kezét, akit kérők hada vesz körül, és ha bármelyik megfelel az apjának, a lánynak férjhez kell mennie. Bassanie anyagi gondokkal küzd, ezért kölcsönkér barátjától, Antoniótól. Sajnos Antonio sem áll jól, ezért Shylockhoz fordulnak, az… Több

Rendező: Michael Radford
Forgatókönyvíró: William Shakespeare, Michael Radford
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Luxemburg, Olaszország
Premier (HU): 2006.06.15.

2024.02.05 Bafam

Gyönyörűséges, festményszerű filmadaptáció

Ez a film egy gyönyörűséges, festményszerű filmadaptáció, az egyik legjobb amit Shakespeare-darabból készítettek a filmes szakemberek, legalábbis azok közül, amiket eddig láttam. Annak idején Shakespeare csak elképzelni tudta, hogy milyenek is lehetnek valójában azok a világok, amelyekbe történeteit belehelyezte, és ugyanez vonatkozott, vagy vonatkozik a közönségre is, kiknek megírta ezeket a színházi színdarabokat. A színpad maga, különösen Shakespeare idejében, rendkívül kicsi volt méretben, valamint rendkívül korlátozott volt a kellékekben, és nagyjából az egyetlen dolog a párbeszéd és néhány jelmez volt. A mai filmes közönség vizuális látványra vágyik, a film készítőinek életre kell keltenie egy világot, hogy nagyobb közönséget vonzzon a mozitermekbe. Ez a film ezt nagyszerűen teszi, a díszletek, a jelmezek tökéletesek. Az operatőr pedig zseniális, és valóban Shakespeare munkáját helyezi a celluloid szalagra, a filmvászonra. Minden helyszín, Velence utcáitól kezdve az okoskodó Portia birtokáig, minden jelmez rendkívül realisztikus, minden élőnek tűnik, és nagyon kevés részlet maradt figyelmen kívül. Tehát, ajánlom mindenki figyelmébe!

2016.04.29 Cordelia Bennett

Gyönyörű film, a különböző emberi drámák hiteles ábrázolása. Valóban olyan gonosz a kalmár, vagy őt is meg lehet érteni?

Shylock szerepét eredetileg Marlon Brandonak szánták, azonban megromlott egészségi állapota miatt nem tudta elvállalni, így végül Al Pacino kapta meg.Szerző: Puncs